Grand Prix Polski Taekwon-do 2019, Głubczyce

W sobotę 23 marca w Głubczycach w Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej rywalizowali zawodnicy z dwóch najstarszych grup wiekowych biorących udział Grand Prix Polski Taekwon-do ITF.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku przez ME w Mariborze, tak ostatnim sprawdzianem przed zawodami głównymi sezonu 2019, czyli Mistrzostwami Świata Juniorów i Seniorów w Inzell, są zawody zorganizowane przez LKS Sparta Głubczyce i Polski Związek Taekwon-do. Burmistrz Głubczyc i Starosta Powiatu Głubczyckiego objęli zawody patronatem i wsparli finansowo organizację imprezy.

Łącznie do udziału w turnieju zgłosiło się 273 sportowców, 119 pań i 154 panów. Przeliczając to na osobostarty ze SportDaty wynika, że jest 730 zgłoszeń w poszczególnych konkurencjach. Rywalizacja toczyła się na czterech polach do walki i układów oraz piątej planszy do technik specjalnych. Personalnie za całość imprezy odpowiada Daniel Jano, trener LKS Sparta Głubczyce.

Pierwszy dzień rywalizacji to zmagania seniorów i seniorów starszych w układach, walkach, technikach specjalnych oraz w walce aranżowanej. Odbyło się również uroczyste otwarcie GP Polski, uświetnione przemowami zaproszonych gości i występami zespołu tańca nowoczesnego.

W dorosłych kategoriach wiekowych najlepszym klubem okazał się GKT Gdańsk, drugi na podium był MKS Lewart Lubartów, trzecią pozycję zajęli gospodarze Sparta Głubczyce. Najlepszą zawodniczką w seniorach starszych została Anna Wandzel z KS Dragon, najlepszym zawodnikiem Piotr Telenga z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Pionier Pionki, w seniorach najlepsza była Aleksandra Przytulska z Gdańskiego Klubu Taekwon-do, wśród panów Marcin Wronowski z MKS Lewart Lubartów.

W niedzielę do walki ruszą juniorzy.