Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie -Słupiec

W najbliższy weekend 24-26.05.2019r. w Centrum Turystyczno-Sportowym Nowa Ruda-Słupiec, odbędą się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-do ITF.

System SPORTDATA wykazuje, że do Słupca przyjedzie 288 zawodniczek i zawodników w wieku 14-16 lat reprezentujących 54 kluby zrzeszone w Polskim Związku Taekwon-do. Organizatorem zawodów już po raz szósty w historii MPJM w Nowej Rudzie jest Trener Grzegorz Ozimek i Klub MKST Bystrzyca Kłodzka, ponadto w organizacji imprezy wspierają Grzegorza: Urząd Miasta Bystrzyca Kłodzka i oczywiście Polski Związek Taekwon-do. Patronat nad imprezą objęli Starosta Kłodzki Pan Maciej Awiżeń oraz Burmistrz Nowej Rudy Pan Tomasz Kiliński. Obiekty sportowej w Nowej Rudzie-Słupiec były areną zmagań Taekwon-do nie tylko na poziomie juniora młodszego, choćby tegoroczny Puchar Polski Juniorów i Seniorów, który odbył się w marcu. Ale wcześniej w Słupcu zorganizowany został mecz międzypaństwowy reprezentacji Uzbekistanu i Polski. Oraz akcje szkoleniowe: kadry województwa Wałbrzyskiego i Legnickiego, Centralne Zgrupowania Taekwon-do i „konkurencyjne” Centralne Obozy organizowane przez wcześniej wymienionego Trenera Grzegorza Ozimka z udziałem Jerzego Litwińskiego, Tomasza Dunalskiego.

Wracając do zawodów, które wyłonią najmłodszych Mistrzów Polski, to: Najwięcej rywali do pokonania będą miały juniorki młodsze w technikach specjalnych, bo 36 dziewcząt zgłosiło się do skoków, panów na liście jest 35. Podobnie w układach stopni Kup, płeć piękna to 34 konkurentki, panowie w liczbie 33. W walkach w kategorii juniora młodszego najliczniej po 30 zawodników, obsadzone są wagi 58 i 64kg, w wadze do 55 kg juniorek młodszych mamy aż 29 startujących. Jak widać z tych pierwszych danych, łatwo nie będzie. Przebieg rywalizacji będzie można śledzić w systemie SPORTDATA i na naszym portalu.