Podyplomowe studia trenerskie w Częstochowie - rozdanie dyplomów

4 czerwca o godzinie 12.00, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Jej Magnificencja Rektor Prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, wręczyła dyplomy trenerskie absolwentom Podyplomowych studiów trenerskich Taekwon-do ITF.

Dwusemestralne studia ukończyło 43 szkoleniowców z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do. Uroczyste wręczenie dokumentów potwierdzających kwalifikacje trenerskie klasy II, I i mistrzowskiej uświetnili obecnością, wcześniej wymieniona Pani Rektor Prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, Dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii, dr hab. Prof. UJD Jacek Wąsik, Sekretarz Generalny ITF, Mistrz Tadeusz Łoboda, pracownicy instytutu oraz goście zaproszeni. Niestety nie wszyscy absolwenci mogli być obecni 4 czerwca w Częstochowie.

Kiedy większość studentów cieszyła się spotkaniem z Władzami Uniwersytetu im. Jana Długosza, garstka nieobecnych ciężko pracowała, przygotowując dokumentację Pucharu Europy w Soczi, niosąc kaganek oświaty w postaci polskiej myśli szkoleniowej, poprzez tropikalne lasy Brazylii, Argentyńską Pampę do urokliwych uliczek stolicy Urugwaju - Montevideo. Czy też realizując program szkolenia klas mundurowych w Łazach nad naszym Bałtykiem. Nieobecnych na fotografiach kończących studia nie będzie, ale pamiętaliśmy o nich, wspominając dobrym słowem. Pozostali szczęśliwcy, po otrzymaniu dyplomów i wykonaniu grupowego zdjęcia na schodach Uczelni, udali się na uroczysty obiad, podczas którego w swobodniejszej atmosferze mogli spotkać się z Panią Rektor i Dyrektorem Instytutu Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie.

Po deserze z „cieplutkimi” świadectwami w garści, trenerzy ruszyli w drogę powrotną do domu. Żałując, że to już koniec. Jedyna nadzieja w tym, że może będzie jakiś ciąg dalszy.