Print this page
Program Harmony - 31.08-1.09.2019,  Lublin

Program Harmony - 31.08-1.09.2019, Lublin

Program Harmony - międzynarodowy kurs szkoleniowy w Lublinie.

 

„Staraliśmy się przezwyciężyć wszystkie możliwe ograniczenia, jakie mogą mieć osoby starsze, traktując priorytetowo ochronę zdrowia przed wszelkimi możliwymi obrażeniami lub uszkodzeniami, włączając szeroki zakres ćwiczeń warunkowanych przez wiek, a także odeszliśmy od ukierunkowania na współzawodnictwo sportowe zamiast tego skupiliśmy się na harmonii między ciałem i umysłem” Tak program Harmony zdefiniował Wielki Mistrz Pablo Trajtenberg.

W celu zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu zajęć z osobami „trochę” starszymi, do Lublina przyjechali przedstawiciele pięciu państwa: Rosji, Słowacji, Finlandii, Anglii i Polski. Łącznie 41 trenerów i przyszłych trenerów pod okiem szkoleniowca z Argentyny, Gaston Casero VI Dan, twórcy programu Harmony przez dwa dni (31.08 do 1.09.2019r.), biegało, podskakiwało, bawiło się piłkami i wykonywało układy stosując zasady programu. Wśród trenujących byli Mistrzowie: Tadeusz Łoboda, Jerzy Jedut, Zbigniew Bujak posiadacze stopnia VIII Dan, oraz Wojciech Zdanuczyk, Zbigniew Semp, Jacek Łuniewski i Jarosław Suska wszyscy VII Dan Taekwon-do ITF. Bez względu na wysoki stopień mistrzowski czy stopień uczniowski, czy ktoś miał 16 wiosen czy 78 lat, zabawa była wspaniała a wiedza zdobyta bezcenna. Niech żałują ci, którzy nie przyjechali. Opisać tych 13 godzin zajęć się nie da, więc lepiej jest je zilustrować, co też czynię przy pomocy galerii zdjęć z kursu.

www.pztkdlive.pl - to portal, na którym znajdziecie bieżące informacje ze świata Taekwon-do ITF, zarówno związanych z Polskim Związkiem Taekwon-do, jak i wydarzeniami europejskimi i światowymi. Na PZTKD Live znajdują się również zdjęcia, materiały filmowe, statystki oraz opracowania naukowe.

© 2011 PZTKD Live - taekwon-do's life