XIII Międzynarodowy MMC 2019 i VI Międzynarodowe MP Seniorów Starszych i Weteranów - Ciechanów 22-24.11.2019

Już w najbliższy piątek, 22 listopada, do Ciechanowa przyjadą uczestnicy XIII Międzynarodowego Turnieju Mazovia Masters Cup 2019, oraz VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów Starszych i Weteranów.

Informacje z systemu SportData, są następujące, w dniach 22-24.11.2019r. na planszach w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Ciechanowie do rywalizacji stanie 860 zawodników z 10 państw: Białorusi, Gruzji, Szwecji, Słowacji, Łotwy, Rosji, Ukrainy a nawet odległych Indii i Korei oraz oczywiście liczna reprezentacji klubów z Polski. Jeśli chodzi o kluby, to w najbliższy listopadowy weekend w Ciechanowie o medale MMC 2019 i MP Weteranów walczyć będą przedstawiciele 62 klubów. Najliczniej obsadzone kategorie w konkurencji walk, bo w układach są tradycyjnie tłumy, to w grupie kadetów 12-14 lat, wagi do 42 i 54 kilogramów dziewcząt powyżej 6 Kup, te dwie wagi zgromadziły na starcie w w/w kolejności 31 i 30 zawodniczek. W tej samej grupie i wieku w kategorii do 42 kilogramów chłopców mamy 27 startujących. W grupie juniorów 15-17 lat, waga do 68 kilogramów chłopców 6-2 Kup, dzierży rekord frekwencji bo 20 startujących. W seniorskich-mistrzowskich kategoriach, męskie wagi 70 i 78, tradycyjnie najliczniejsze bo 13 i 12 zawodników.

Rozlosowano 122 kategorie wagowe i konkurencje układów (dzieci 10-11 lat, kadeci 12-14 lat, juniorzy 15-17 lat, seniorzy 18-36 lat i seniorzy starsi 37 i więcej lat), co daje prawie pół tysiąca medali do rozdania. Jakby policzył na dekorację 1 minutę, to daje pond dwie  godziny wręczania dyplomów i medali. Potężne wyzwanie przed organizatorem a jeszcze większe przed dyrektorem zawodów i sędziami. Teraz żart (chyba żart), sędziowie kawę będą mieli podawaną dożylnie, gdyż na normalną przerwę nie będą mieli czasu. Rozrosła nam się Mazovia, oj rozrosła. Ale też trudno się dziwić, jak dobry grunt to i zawody się z roku na rok systematycznie rozwijają. A ten dobry klimat to patronat Pana Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Sponsorzy czyli Miasto Ciechanów i Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy. Przy organizacji pracują, bezpośrednio Michał Korzybski wraz z całym LKS Matsogi Ciechanów. Myślę, że taka duża impreza sportowa nie miałaby racji bytu bez olbrzymiego wkładu pracy Polskiego Związku Taekwon-do, a i miejscowy współorganizator czyli MOSiR Ciechanów wspiera swoją fachowością, doświadczeniem i obiektami całe międzynarodowe przedsięwzięcie. A, że jest to duża impreza może świadczyć fakt, że w mistrzostwach starego kontynentu w tym roku starowała rekordowa liczba ponad 680 zawodników. Pozostało jeszcze kilka dni przygotowań do zawodów, a potem spotkamy się w Ciechanowie na MMC 2019.

W galerii kilka zdjęć archiwalnych z MMC.