Lublin, 14-15.12.2019r. - maraton Taekwon-do

Druga część kursu, zebranie zarządu i egzamin na stopnie mistrzowskie.

Dwudniowy maraton Taekwon-do, dla którego preludium stanowiło piątkowe seminarium z Mistrzem Jerzym Jedutem, rozpoczął się w sobotę o godzinie 9.30. Pierwsi w sali przy ul. Magnoliowej zameldowali się posiadacze stopni uczniowskich, kiedy przećwiczone zostały układy od Chon-Ji do Choong-Moo, nastąpiła zamiana grup i do boju ruszyły stopnie mistrzowskie. Mistrz Jerzy zaproponował trochę ćwiczeń, które miały pozostać w pamięci, szczególnie pamięci mięśniowej. Pobudzone zostały włókna szybkokurczliwe, utwardzono niejedną powierzchnię uderzeniową. Były też ćwiczenia izometryczne, a na zakończenie doskonalono układy, tym razem do Ge-Baek.

Następnie część ćwiczących popędziła do siedziby PZTKD, by w skupieniu i powadze tworzyć podwaliny prawne, które będą podstawą świetlanej przyszłości naszej organizacji. Pełny protokół z zebrania będzie dostępny w bazie aktów prawnych, do jakiej ma dostęp każdy trener klubu należącego do PZTKD. Dla zainteresowanych kilka informacji: licencje klubowe, licencje zwodnicze, opłaty egzaminacyjne pozostają w roku 2020 na poziomie roku poprzedniego. Oceniano start reprezentacji w Mistrzostwach Świata i Europy. Oraz przedstawiono zarządowi Strategię PZTKD na lata 2019-2025. Zakończenie zebrania i szybki powrót na Magnoliową, bo tam rozpoczynał się dwuodcinkowy serial egzaminacyjny.

Co do egzaminów, mam wrażenie, że pomimo grudnia i prawie świąt, to Święty Mikołaj, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego omijał z daleka. Jak to mała dziewczynka mówi telewizyjnej reklamie „Coś mi się wydaje, że prezentów w tym roku nie będzie” , no i nie było. Komisja w składzie: Wielki Mistrz Ung Kim Lan, oraz Mistrzowie Jerzy Jedut VIII Dan, Jacek Łuniewski VII Dan oraz Jarosław Suska VII Dan, promowała na kolejny stopień 28 zdających.

Promowani na I Dan

Kacper Bąk

Weronika Dobosz

Adrian Dzierżenga

Krzysztof Górecki

Magdalena Kołacz

Kamil Kruk

Laura Ochman

Łukasz Wojszwiłło

Promowani na II Dan

Michał Głogowski

Dominik Henzel

Monika Kowalczyk

Karolina Kuligowska

Paulina Kuligowska

Aleksandra Przytulska

Jakub Serok

Promowani na III Dan

Julia Kawka

Arkadiusz Michalski

Mariusz Michalski

Adam Stafaniak

Maciej Żuk

Promowani na IV Dan

Kamil Dobrowolski

Karol Forgiel

Kamil Klimaszewski

Karol Łuniewski

Martyna Pietrzeniec

Marek Skiba

Promowani na V Dan

Jakub Tryzno

Promowani na VI Dan

Joanna Małek

Na zakończenie, chciałem podzielić się z czytelnikami dwiema informacjami. Po pierwsze Pani Joanna Małek (z domu Lipa), jest pierwsza kobietą w Polsce, która posiada stopień VI Dan Taekwon-do ITF. Oraz Pani Dorota Mazur V Dan, trenerka ANDO Pruszcz Gdański i członek władz PZTKD, zamknęła podczas ostatniego weekendu, w sposób symboliczny 30 letni okres podążania „drogą” Taekwon-do. Co zostało podczas egzaminu w niedzielę oficjalnie podkreślone. Obu Paniom, życzę jeszcze wyższych stopni i wielu lat treningów, tym bardziej, że miałem przyjemność osobiście uczestniczyć w ich sportowej - reprezentacyjnej drodze.