Maraton Taekwon-do w Nowej Rudzie - czyli Puchar Polski Seniorów i Juniorów

W Centrum Turystyki i Sportu w Nowej Rudzie Słupiec w dniach 28.02-1.03.2020r. odbyły się pierwsze zawody nowego sezonu startowego, rozpoczynające wyścig do kadry na Mistrzostwa Europy w Bratysławie i kwalifikacje seniorów do Mistrzostw Polski.

Inaczej Pucharu w Nowej Rudzie nazwać nie można, tylko maraton Taekwon-do. Wszystko super tyko dlaczego tak długo?. Tutaj jako „znany złośliwiec” powinienem powiedzieć, że inaczej się nie da. Ale jak się okazało już dzień po niekończącej się sobotnio-niedzielnej opowieści TKD, rozgrzał się Internet i samorzutnie zwołane zespoły problemowe rozpoczęły działalność. Na własny użytek stworzyłem taką „antykoncepcję”, nie brać juniorów będzie krócej, ale to nie wchodzi w grę. Poważnie mówiąc tworzone są koncepcje oraz wyciągane wnioski i sądzę, że z Gran Prix Polski wrócimy w dniu zakończenia imprezy.

Ale wracając do Nowej Rudy. W dniu przejazdu w piątek rozpoczęliśmy naszą dolnośląską przygodę od zdobywania wiedzy. Pan Piotr Matecki - Prezes Agencji Marketingu Sportowego SPORTWIN, rozszerzał naszą wiedzę na temat: „Social media w sporcie – skuteczne narzędzia promocji”. Zainteresowanie było duże, aktywność uczestników doceniona specjalnymi nagrodami. Ze względu na czas trwania, niecałe trzy godziny, część tematów udało się lekko dotknąć. Konkluzja, szkolenie wpisuje się w wieloletnią strategię naszego Związku, który stawia na wysokokwalifikowaną kadrę szkoleniową to po pierwsze. Po drugie, teraz patrząc na nasze zasoby, dobrze by było stworzyć wewnętrzną grupę, najbardziej zorientowanych w temacie, aby opracowała pewne podstawowe procedury, do zastosowania nawet przez Tych „rzucających kamieniami w Internet” . Te działania mogą podnieść naszą skuteczność w sieci, bez nakładów finansowych, w bardzo krótkim czasie. Potem przyszła sobota i niedziela z Taekwon-do. Warunki w Nowej Rudzie są bardzo sprzyjające naszym zawodom, wszędzie blisko i wszyscy w jednym miejscu. Jeszcze jedno, ważne dla zbijaczy, głodomory mogą się najeść. Poziom rywalizacji ciekawy, wśród potencjalnych kadrowiczów bardzo wysoki. Dobrze, że młodzież juniorska pokazuje się wśród seniorów. Zawody dały też nowa wiedzę dotycząca technicznej strony organizacji naszej rywalizacji. Koledzy trenerzy, którzy w ramach wolontariatu nadzorowali system punktowy, tak by działał sprawnie, zaproponowali pewne rozwiązania, które zostały przyjęte przez wszystkie nasze kluby. Podobnie chrzest bojowy przeszły nowe maszyny do technik specjalnych. Po lekkich poprawkach konstrukcyjnych, będą mogły wspierać proces szkoleniowy w zakresie technik specjalnych. Kolejnym punktem kalendarza ogólnopolskiego jest seminarium i egzamin we Wrocławiu.