Puchar Polski Juniorów i Seniorów Taekwon-do w Nowej Rudzie 2022

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Nowej Rudzie 4-6.03.2022r.

Pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Nowa Ruda Pana Tomasza Kilińskiego w obiektach Centrum Turystyki i Sportu Nowa Ruda-Słupiec, odbyła się pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Seniorów i kwalifikacja do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy w Chorwacji. Organizatorem zawodów był Klub Taekwon-do ITF Nowa Ruda, który wspierany przez Polski Związek Taekwon-do, Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Urząd Miasta Nowa Ruda, umożliwił 284 zawodnikom z 45 klubów w sposób aktywny sportowo i w bardzo dobrych warunkach zakwaterowania i wyżywienia spędzić pierwszy weekend marca 2022 rok.

Otaczające miasto Góry Sowie, Bardzkie, Suche i Stołowe przywitały nas śniegiem i mrozem. Ale na hali sportowej atmosfera była gorąca, a 753 osobo-starty dały zatrudnienie zawodnikom, sędziom i trenerom. Więc od sobotniego poranka do popołudniowych godzin w niedzielę nikt się nie nudził.

Efekty rywalizacji są następujące. W klasyfikacji medalowej juniorów najlepszym klubem został Miński Klub Sportowy Taekwon-do zdobywając 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych medali. Drugie miejsce zajęło Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do 2/2/6, na trzecim stopniu podium stanęła Sportowa Akademia Taekwon-do z Jawora 2/2/0. W kategorii seniorów pierwsze miejsce zajął Gdański Klub Taekwon-do z dorobkiem 4 złote, 3 srebrne i 7 brązowych medali, kolejne miejsce na podium to Centrum Taekwon-do Łódź 2/1/1, trzecia pozycja dla Rybnickiego Centrum Sportów Walki Taekwon-do Fighter-TKM 2/1/0. Podsumowując sobotnio-niedzielną rywalizację najlepszym klubem został MKST Mińsk Mazowiecki 8/5/8, drugi był GKT Gdański 5/4/10 i trzecie miejsce dla MKS Lewart Lubartów 4/6/2.

Najliczniej obsadzoną konkurencja juniorską były układy stopni uczniowskich bo aż, 85 startujących. Podobnie najwięcej chętnych do medalu zgłosiło się w grupie seniorów stopni Kup, na liście startowej znalazło się 24 panów. W grupie juniorek trzy zawodniczki zakończyły rywalizację z dwoma złotymi medalami: Kuć Natalia MKST Mińsk Mazowiecki, Drzewińska Emilia So-San Białystok i Wendykiel Michelle z Taewo Warszawa. W klasyfikacji końcowej juniorów Paweł Telenga z ULKS Pionki może pochwalić się dwoma medalami zdobytymi w Nowej Rudzie. W grupie seniorek Nikola Wita zdobyła trzy medale, dwa złote i jeden srebrny a wśród panów aż czterech wojowników TKD miało w dorobku po złocie i srebrze. Maciej Stempkowski GKT Gdańsk, Adrian Korkosiński CTKD Łódź, Marcin Wronowski MKS Lewart Lubartów i Arkadiusz Michalski z RKT Feniks-Arete Rybnik. Rywalizacja w Nowej Rudzie zakończona, ale zawodnicy po powrocie do klubów będą musieli szybko zregenerować siły po starcie na Dolnym Śląsku, bo za trzy tygodnie udadzą się na Śląsk Opolski do Głubczyc, bo tam odbędzie się Grand Prix Polski Taekwon-do ITF.