Kurs szkoleniowy we Wrocławiu - marzec 2022r.

Piątkowo-sobotni kurs szkoleniowy, który odbył się w dniach 18-19.03.2022r., stał się powodem dla, którego 91 trenerów i zawodników Taekwon-do ITF, zameldowało się sali sportowej Zespołu Szkół Nr 18 we Wrocławiu.

Tam pod okiem Mistrza Jerzego Jeduta VIII Dan, grupa głodnych wiedzy zapaleńców doskonaliła umiejętności dotyczące fundamentalnych technik Taekwon-do, na bazie, których Generał Choi Hong Hi wspierany przez współpracujących z nim Mistrzów opracował 24 układy stanowiące encyklopedię techniczną stworzonej przez Generała sztuki walki. Podczas kursu Mistrz Jedut, najwięcej czasu poświecił na pierwsze osiem układów, których opanowanie stanowi przepustkę do grona czarnych pasów. Dla jednych elitarnego grona, dla mnie jest to grupa zapaleńców z odpowiednio wysokim poziomem zaangażowania, determinacji i cierpliwości, świadomych pracy jaką trzeba włożyć by nosić na doboku czarny pas. Jednocześnie nie można zapomnieć, że stopień mistrzowski, to nie tylko umiejętności techniczne, ale jak to ktoś, kiedyś powiedział, w sztukach walki nie chodzi o demonstrowanie swojej siły lecz o posługiwanie się nią w mądry sposób. Siła fizyczna, czytaj każdy kolejny stopień Taekwon-do, ma prowadzić do rozwoju jednostki, a nie do zdobywania podziwu otoczenia, czy odnoszeniu własnych korzyści.

Dlatego też doskonaląc ciało a co za tym idzie umysł, podczas pierwszego piątkowego treningu wszyscy uczestnicy kursu powtarzali układy obowiązujące podczas egzaminu na stopień I Dan. Drugi dzień podzielony był na dwie tury, z których pierwsza przeznaczona była dla stopni uczniowskich, ta grupa jeszcze raz skupiła się na pierwszych ośmiu układach TKD. Druga grupa treningowa dedykowana dla czarnych pasów, przerobiła wiedzę techniczno-egzaminacyjną od stopnia 10 Kup do IV Dan.

Poniżej, krótka relacja fotograficzna z kursu we Wrocławiu.