Trening i telewizja

Piątek - dzień rozpoczął się bardzo wcześnie, bo przed śniadaniem. Zbiórka na stadionie lekkoatletycznym o godzinie 7.30, na wstępie  krótka rozgrzewka, potem bieg jedną z tras wybudowanych przez COS specjalnie  dla narciarzy biegowych. Na zakończenie rozciąganie i można wracać do hotelu.

Podczas porannego rozruchu dziewczyny przebiegły 2500 metrów, trasą urozmaiconą, o różnym stopniu nachylenia terenu, co jak każdy biegający w górach wie ewidentnie zwiększa obciążenia treningowe.  Niewątpliwie sił do pracy naszym reprezentantkom  dodawała myśl, że na tym asfalcie doskonali formę  Justyna Kowalczyk. Kolejne zajęcia rozpoczęły się o godzinie 11.00, nasze panie doskonaliły elementy walki sportowej.  Przez 1,5 godziny kadrowiczki, ćwiczyły różne formy ataku, ponowienia ataku, kontratak w pierwsze tempo i kontratak z wyborem. Na sali mieliśmy już komplet 23 ćwiczących. W COSie mieszka 14 zawodniczek, pozostałe zakwaterowanie załatwiały we własnym zakresie. Są koleżanki, które trzy razy dziennie na treningi będą dojeżdżały z Poronina.

W trakcie pierwszego treningu, przez cały czas na sali znajdowała się ekipa telewizyjna, która pracowała nad materiałem filmowym w związku z nowymi obowiązkami  Joanny Paprockiej w telewizji Orange Sport.  Tak więc nasze panie miały dużo motywacji do pracy, co można zauważyć  oglądając efekt krótkiej sesji  fotograficznej zrealizowanej podczas treningu.