Odprawa trenerów

Odprawa za nami, w Viking Cup 2012 startuje około 400 zawodników z 17 państw, w tym reprezentanci Australii, Kanady i Argentyny. Najlepiej obsadzona jest grupa seniorów stopni mistrzowskich, przyjechało dużo dzieci, słabsza frekwencja jest w kategoriach juniorskich. W rozwinięciu kilka fotografii z odprawy trenerów. Plan pierwszego dnia zawodów przedstawia się następująco:

Od godziny 9.00 rusza rywalizacja w konkurencji układów, startują wszystkie grupy wiekowe i stopnie, po południu rozpoczną się walki juniorów wszystkich kategorii, oraz seniorów stopni uczniowskich. Na niedzielę zostają walki stopni mistrzowskich seniorów. Z naszych wyliczeń, wynika, że najlepiej obsadzoną kategorię walk mężczyzn, będzie można wygrać po stoczeniu nawet ośmiu - dziewięciu pojedynków. Taka rywalizacja będzie wymagała niezłego przygotowania wydolnościowego. Idealny sprawdzian na trzy tygodnie przed Mistrzostwami Europy.

Udział w wyprawie za morze, prócz wymiaru sportowego, stanowi też okazję do integracji grupy stanowiącej szeroką kadrę PZTKD. Debiutanci uczą się jak radzić sobie podczas długich podróży. Dowiadują się na przykład, że paszport to dokument, który należy mieć przy sobie podczas kontroli, a nie w luku bagażowym autokaru, który znajduje się już na promie. Oraz, że o w/w sytuacji nie informuje się trenerów na 30 sekund przed kontrolą dokumentów, tylko wcześniej. Bo może wtedy da się coś zrobić, by wydobyć, w tym wypadku paszport z autokaru. Co prawda postawa „oczy basseta” w wykonaniu opiekunów grupy pozwoliła zabrać zapominalską na prom, ale czy tak się uda za każdym razem, nie sądzę. Tak więc podczas takich „eventów” jak mówią specjaliści od PR, można się wiele nauczyć, a wspomnienia przeżytych przygód zastają na wiele lat. Od jutra rywalizacja, więc wszystkie „nasze dzieci” szybko miały położyć się spać w celu pełnej regeneracji sił po długiej podróży przez morze.