Benidorm – środa popołudniu, trening i odprawa

Ostatni trening za nami, zajęcia odbyły się w pobliżu hotelu i trwał niecałą godzinę. Podobnie jak w dniu wczorajszym każdy z zawodników doskonalił elementy związane z konkurencjami w jakich startuje. Potem kadra miała odpoczywać, gdyż wysiłek porannego marszu plus zajęcia, o których wspomniałem powyżej na pewno pozostawiły ślad w mięśniach naszych zawodników.

Trenerzy udali się do El Palau d’esports, gdzie o godzinie 15.00 rozpoczęła się odprawa. Takiej liczby szkoleniowców w jednym miejscu dawno nie widziałem. Novum na odprawie było usadzenie trenerów na jednej macie. Wyjątkowo nie było krzesełek, pomimo tej niedogodności wszystkim udało się wstać i zakończyć spotkanie tradycyjnym ukłonem. Informacje przekazane podczas odprawy dotyczyły w pierwszej kolejności spraw związanych z kontrolą antydopingową. Codziennie wyrywkowo, finaliści konkurencji (złoty i srebrny medal), będą zapraszani do badań. Jeśli ktoś się nie zgłosi, to nastąpi dyskwalifikacja takiego zawodnika. Następnie omówione zostały procedury związane ze zgłaszaniem się zawodników na plansze. Wyznaczono strefy gdzie mają czekać przed udaniem się na matę. Trenerzy zostali poinformowani o procedurach interwencji lekarskiej i wynikającej z niej decyzji o dyskwalifikacjach, o zasadach składania protestów. Zadawano pytania, na które prowadzący odprawę odpowiadali zainteresowanym. Spotkanie trwało około godzinę. Potem ruszyliśmy w drogę powrotną do naszego hotelu. Mam taką osobistą refleksję, te codzienne przemarsze z jednego miejsca na drugie skłonią mnie po powrocie z Hiszpanii do zapisania się do klubu „chodzących z kijami”. Zauważyłem, że receptory moich mięśni nóg sygnalizują, że te spacery będą niezłym przygotowaniem do udziału w treningach tej masowo uprawianej dyscypliny sportu. Istotnym czynnikiem zwiększającym w/w przygotowanie będzie bieganie z planszy na planszę podczas czterodniowej rywalizacji. Już jutro zaczynamy bój, relacja będzie prowadzana online . Mam nadzieję, że będą to tylko dobre informacje dla kibiców Taekwon-do.

Wszystkich kibiców informujemy o możliwości śledzenia Mistrzostw poprzez transmisje live (kamerki) dostępną na stronie - http://www.itfworldchampionships2013.com/live/
Koszt to 5€ za dzień lub 15€ za wszystkie dni.

Relacja tekstowa dostępna będzie na naszej stronie - www.pztkdlive.pl/live