Lekcja mistrzowska - ciąg dalszy (Video)

Poniedziałek 17.02.2014r. – We wczorajszym raporcie ze Spały informowałem o lekcji mistrzowskiej, którą prowadził trener Jarosław Suska. Podzieliłem się również wiedzą o zadaniu domowym jakie otrzymali zawodnicy i zawodniczki uczestniczący w zgrupowaniu kadry, oraz sposobie i terminie kontroli pracy domowej.

Jak już pisałem, po przeglądzie „wojska” jakim dysponujemy na zgrupowaniu, dokonane zostały wstępne ustalenia składu drużyn juniorek i seniorek. Trener Suska poinformował zawodniczki, że nie jest ostateczny skład personalny drużyn. Jeśli okaże się, że pojawią się osoby, których umiejętności pozwolą na podniesienie poziomu sportowego w konkurencji układów to zmiany będą wprowadzane w toku przygotowań do startów głównych. Trzeba pamiętać, że niedługo w Lublinie odbędzie się egzamin na stopnie mistrzowskie, więc zawsze może „urodzić” się talent w układach, który zostanie dokooptowany do istniejącej ekipy.

W związku z powyższym warto zasygnalizować, jakie zalecenia otrzymały zawodniczki po zakończeniu treningu z wielokrotnym Mistrzem Świata. Po pierwsze to technika podstawowa, należy zwrócić uwagę na sposób ułożenia rąk - krzyże, wysokości na jakie wykonujemy uderzenie i bloki. Kolejna uwaga dotyczyła sposobu wykonani ruchów, należy zwrócić uwagę na fazy rozluźnienia i napięcia mięśni w końcowym etapie wykonania techniki. Tutaj pomocne będzie oko trenera, koleżanki ale też „przyjaciółki” pod nazwą lustro. Każdy ruch jest w miarę czytelnie opisany, więc wystarczy tylko wiedzieć jak powinien wyglądać, jak szeroko mają być odwiedzione ręce i na jakiej wysokości. Wtedy obserwując swoje odbicie w zwierciadle możemy samodzielnie korygować złe nawyki. Zgodnie z zaleceniami trenera Suski, należy zwrócić uwagę na przejścia i obroty w postawach. Na wykonanie wyprostu ręki przy kopnięciu bocznym, a po kopnięciu trzeba pamiętać o tzw. bilansie. Na zakończenie Jarek przekazał uwagi dotyczące pracy nad siłą wykonania technik i metodami poprawy tej cechy motorycznej.

{youtube}yXA9CbzrGeo{/youtube}