Międzynarodowy Kurs Instruktorów w Treviso

W Treviso położonym w pobliżu Wenecji, od 14 do 16 listopada odbywa się Międzynarodowy Kurs Instruktorów dla stopni IV Dan – IX Dan.

 

Zajęcia prowadzi trzyosobowy Komitet Techniczny ITF w skład, którego wchodzą Wielcy Mistrzowie (IX Dan): Hector Marano (Argentyna), Wiliam Jacob Bos (Włochy), Kim Un Lang (Niemcy). Program obejmuje cztery sesje treningowe: dwie w piątek 14 listopada - łącznie 6,5 godziny, oraz po jednej w sobotę i niedzielę po 3,5 godziny. Organizatorzy zaplanowali seminarium tak, aby uczestnicy mogli w sobotę skorzystać z bliskości perły architektury światowej jaką jest Wenecja. Na niedzielę po południu zaplanowano sesję egzaminacyjną dla stopni VII i VIII Dan.

We Włoszech mamy silną dziesięciosobową reprezentację. W szkoleniu „Najlepszych z Najlepszych” uczestniczą: VII Dan Tadeusz Łoboda, VII Dan Jerzy Jedut, VII Dan Zbigniew Bujak, VII Dan Mariusz Steckiewicz (Mariusz pracuje na dwa etaty Polski i Wietnamski), VII Dan Wojciech Zdanuczyk, VI Dan Zbigniew Semp, VI Dan Jacek Łuniewski, VI Dan Jakub Jegliński, VI Dan Robert Jasiński, V Dan Sławomir Kamola. Serwis fotograficzny zapewnia Mistrz Jerzy Jedut, zdjęcia znajdują się już na Facebooku. Pozwoliłem sobie na skorzystanie z kilku z nich aby zilustrować informacje o IIC w Treviso.

Analizując fotografie z kursu wyszły na jaw pewne skrywane prawdy dotyczące naszej organizacji, jak widać nasz Wódz Naczelny nawet podczas seminarium daleko od granic Rzeczpospolitej, używając różnych powierzchni ataku utrwala ustaloną w sposób demokratyczny hierarchię w PZTKD. A tak na poważnie, widać, że tematyka zajęć obejmuje wiele różnych aspektów technicznych związanych z Taekwon-do. Jak było na seminarium dowiemy się po powrocie naszej delegacji, jeszcze raz informuję, że autorem zdjęć wykorzystanych w artykule jest Mistrz Jerzy Jedut.

Uwaga!!!: Egzamin na stopnie VII-VIII Dan odbył się już w sobotę. Mamy w Polsce nowego Mistrza, promocje na VII Dan otrzymał kolega Jacek Łuniewski. Gratulacje od redakcji PZTKDLive.