Zdjęcia i opinie o seminarium dla stopni mistrzowskich w Łodzi

7 i 8 stycznia w Łodzi odbyło się seminarium szkoleniowe dla posiadaczy czarnych pasów. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie Polskiego Związku Taekwon-do. My przedstawiamy zdjęcia i kilka wypowiedzi osób biorących udział w szkoleniu. Zdjęcia udostępnił nam Piotr Trojanowski.

Michał Cytryniak, IV DAN – Centrum Taekwon-do Łódź: Byłem współorganizatorem seminarium prowadzonego przez Mistrza Jeduta. Uważam, że udalo się ono w stu dwudziestu procentach. Była bardzo dobra atmosfera, świetni ludzie, świetni technicy, a także świetne prowadzenie treningów. Oprócz wycisku fizycznego był też wysiłek umysłowy. Bardzo cieszy mnie to, że mogłem gościć tyle osób i od razu zapraszam za rok, również do Łodzi.

Krzysztof Cywiński, V DAN – Klub Taekwon-do ITF Szczecin: Seminarium było bardzo ciekawe. Przećwiczyliśmy o wiele więcej technik niż na innych seminariach. Były też trudne i nietypowe ich połączenia. Na uwagę zasługuje również super atmosfera, jaka panowała na sali i poza nią. Wszystkim mogę polecić udział w następnych seminariach.

Rafał Poleszak, V DAN – Rybnicki Klub Taekwon-do: Takie seminaria są zawsze dobrą okazją żeby się spotkać nie tylko towarzysko, ale również aby trenerzy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i koncepcjami. W seminarium skupiliśmy się głównie na aspekcie technicznym powtarzając wszystkie 24 układy. Była to bardzo wartościowa wiedza zwłaszcza dla osób, które przygotowują się do egzaminów na stopnie mistrzowskie. Dla mnie seminarium było za krótkie. Spodziwałem się, że treningi będą dłuższe i skupimy się też na samoobronie i walkach, a nie tylko na układach i technikach podstawowych.

Gabriel Bednarczyk, III DAN – KTT ŁÓDŹ: Z przyjemnością uczestniczyłem w seminarium. Był to zaszczyt, że Mistrz Jerzy Jedut poprowadził szkolenie w Łodzi, ponieważ szkoli Łodzian od samego początku istnienia tej dyscypliny w naszym mieście. Było to trzecie tego typu szkolenie. W każdym z nich miałem okazję brać udział i mogąc je porównać oceniam ostatnie jako bardzo ciekawe. Dla mnie było nieco za krótkie, jednak mimo wszystko uzyskalem bardzo dużo użytecznych informacji. Dodatkowym wyróżnieniem był udział w krótkim pokazie walk krokowych. Z tego, co wiem planowane jest w przyszłości zorganizowanie seminarium poświęconego „krokówkom”. Wszystkich bardzo zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach, zwłaszcza sędziów, których w Łodzi było niewielu.