Zgrupowanie w Spale

29 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale rozpocznie się zgrupowanie, które będzie pierwszym etapem przygotowań do udziału Kadry Narodowej Taekwon-do ITF w Mistrzostwach Europy, a następnie Pucharze Świata Juniorów i Seniorów.

Pierwsza z imprez odbędzie się w kwietniu w Mariborze, następna w październiku w Brighton. Zarówno przed wyjazdem do Słowenii jak i przed podróżą na Wyspy Brytyjskie, naszych reprezentantów będą czekały zgrupowania mające na celu bezpośrednie przygotowanie do startu w zawodach. Plany trenerów kadry zakładają udział w jednym sprawdzianie międzynarodowym, mam na myśli XII Viking Cup w Skovde. Jednak realizacja tego elementu szkoleniowego zależna jest od środków jakie PZTKD otrzyma z Ministerstwa Sportu. Rok 2012 jest początkiem czteroletniej kadencji w nowym - starym składzie trenerów. W tym roku nastąpią zmiany w regulaminie zawodów ITF, zwiększenie liczby kategorii wagowych oraz inne propozycje „racjonalizatorów”, o ile zostaną zatwierdzone  będą miały duży wpływ na obraz rywalizacji, a co za tym idzie na przyszły proces przygotowań kadry. 

Zgodnie z potwierdzonymi  powołaniami, w Spale od 29.01 do 5.02.2012r. trenować będzie 21 zawodniczek i 22 zawodników, po kierunkiem czterech trenerów. Program zgrupowania obejmował będzie:
1) Kontrolę przygotowania ogólnego.
2) Doskonalenie podstawowych cech motorycznych:
- szybkość
- siła dynamiczna
- wytrzymałość specjalna
- moc
3) Doskonalenie elementów walki:
-  poruszanie
- atak
- obrona (kontratak)
4) Analiza elementów taktyki walki:
- zaskoczenie
- ponowienie
- natarcie pozorne
- natarcie ze zwodem
- odpowiedź
5) Odnowa biologiczna.