XXVIII Mistrzostwa Polski w Kłobucku

XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-do i Mistrzostwa Polski Juniorów w testach siły w Kłobucku.

Podsumowaniem krajowej rywalizacji seniorów w sezonie 2015 są Mistrzostwa Polski w Kłobucku. Przy okazji rywalizacji seniorów w testach siły, odbędzie się po raz pierwszy w naszym kraju championat krajowy juniorek i juniorów w tej konkurencji.

Nim jednak zaczną się zmagania na planszach sali sportowej Gimnazjum w Kłobucku, wszyscy uczestnicy XXVII MPS i MPJ w testach, spotykali się w Ośrodku Wczasowym „ Pod Grzybkiem” w Zawadach. Zgodnie z komunikatem zawodnicy ważyli się od godziny 16.00 do 19.30, a od 20.15 trenerzy i kierownicy ekip podpisywali aplikacje zgłoszeniowe. Następnie odbyła się odprawa. Na początek sędzia główny zawodów Kolega Roman Lewicki przekazał informację dotyczącą przebiegu sobotnio-niedzielnej rywalizacji.

Potem wystąpienie głównego organizatora Kolegi Sławka Jaskóły szefa klubu „Orient” Kłobuck, którego główną częścią było wręczenie pamiątkowych upominków, promujących miasto i gminę Kłobuck. Na zakończenie zabrał głos Prezes PZTKD, który streścił zebranym to wszystko co działo się na podwórku krajowym ( Ustawa o sporcie i jej konsekwencje), oraz garść informacji z „wielkiego świata Taekwon-do”.