Seminarium szkoleniowe, zarząd i egzamin - Lublin, grudzień 2015

Inaczej tytułując pracowity weekend w Lublinie. Przez trzy dni, od 11 do 13 grudnia 2015 roku w sercu polskiego i europejskiego Taekwon-do, zrealizowane zostały trzy ważne imprezy/wydarzenia z kalendarza Polskiego Związku Taekwon-do.

 

Na początku było „niebo i ziemia”, czyli rozpoczęliśmy od szkolenie. Tradycyjny kurs dla osób, które przygotowują się do egzaminów na stopnie mistrzowskie i dla tych, którzy bez treningu nie mogą żyć. Pod okiem Mistrza Jerzego Jeduta przez dwa dni grupa pół setki trenerów i zawodników doskonaliła układy i elementy walk krokowych w trakcie trzech paneli szkoleniowych. W piątek wieczorem połączone grupy zajmowały się układami na stopnie uczniowskie. W sobotę do południa obyły się dwa panele z podziałem na stopnie uczniowskie i mistrzowskie.

Natychmiast po seminarium prowadzący szkolenie Prezes Jerzy Jedut wraz z przedstawicielami naszego portalu dokonał, teleportacji do biura PZTKD. W siedzibie naszej organizacji zebrał się Zarząd Związku wybrany podczas Walnego Zjazdu w dniu 14 listopada 2015r. W posiedzeniu Zarządu brali udział przedstawiciele Komisji Rewizyjnej. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez Prezesa PZTKD nominacji członkom Zarządu i przedstawicielom Komisji Rewizyjnej wybranym na okres kadencji 2015-2019. Potem zebrani przystąpili do realizacji poszczególnych punktów porządku obrad. Szczegóły będą opisane w protokole, który po zatwierdzeniu znajdzie się w bazie dokumentów PZTKD.

Ale dla niecierpliwych kilka ważnych informacji. Po pierwsze, wysokość opłat na 2016 rok pozostała taka sama jak w bieżącym roku. Czyli: licencje klubowe, licencje zawodnicze, ryczałty sędziowskie, startowe na zawodach ogólnopolskich, dopłaty PZTKD do zawodów, a co najważniejsze opłaty za egzaminy na stopnie szkoleniowe pozostają na dotychczasowym poziomie. Po tym finansowym wstępie zebrani zajęli się zadaniami jakie ma przed sobą nasza organizacja w 2016 roku. Zatwierdzono listę egzaminatorów, oraz klasy sportowe uzyskane w kończącym się sezonie startowym. Powyższa lista klas zostanie opublikowana do konsultacji, czy aby nie wkradły się błędy i nie pominięto jakiegoś sukcesu zawodniczego.

Następnie oceniono pracę odchodzących trenerów kadry. Kolejny punktem programu było przeprowadzenie procedury konkursowej, w celu wyłonienia sztabu szkoleniowego, który zapewni pasmo sukcesów naszej Reprezentacji w okresie kolejnych czterech lat. Kandydaci złożyli wcześniej odpowiedzenie dokumenty, aplikujące chęć podjęcia odpowiedzialności za przygotowanie naszych zawodników do imprez mistrzowskich. Po przedstawieniu kandydatur, obecni pretendenci do funkcji trenerskich dostali się w krzyżowy ogień pytań Wiceprezesa do spraw szkoleniowych Zbigniewa Bujaka. Wspierając się nawzajem, kandydaci starali się udzielić wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie pytania. Po czym nastąpił wybór i głosowanie. Po podjęciu decyzji przez Zarząd odchodzący trenerzy otrzymali podziękowania za dotychczasową pracę, a nominowani na kadencję 2015-2019, powołania. Odpowiedzialność za wizerunek sportowy Polskiego Taekwon-do przez następne cztery lata, ponosić będą, (w kolejności od najmłodszego wiekiem): Marcin Wołosz, Łukasz Stawarz, Jarosław Suska, Grzegorz Ozimek i Waldemar Dolecki.

Relacjonując zebranie Zarządu muszę wspomnieć o jeszcze jednej ważnej decyzji jaka została podjęta w sobotę. Jest nią zatwierdzenie Regulaminu uznawania stopni uczniowskich oraz stopni I-III Dan z innych federacji TKD. Dokument w pełnym brzmieniu zostanie opublikowany po opracowaniu naniesionych w toku obrad poprawek. Po zakończeniu posiedzenia zarządu, nastąpił kolejny transfer ludzi i sprzętu na ul. Magnoliową, do Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

W sali sportowej Centrum, gdzie wcześniej odbywało się seminarium,  miała nastąpić pierwsza część ostatniego aktu weekendowego spotkania. Egzamin na stopnie mistrzowskie. Rekordowa 70 osobowa liczba pretendentów do podniesienia stopnia, miała zaprezentować się przed międzynarodową komisją w pięcioosobowym, również rekordowym składzie. Przewodniczący, Wielki Mistrz Ung Kim Lan, oraz Mistrzostwie: Jerzy Jedut, Zbigniew Bujak, Janusz Gutkowski i Jacek Łuniewski. Na wcześnie wspomniane 70 osób podchodzących do egzaminu, promocje na wyższy stopień otrzymało 39 zdających. Pięcioosobowe sito miał 55% stopień „przepuszczalności”. Kandydaci, którym się nie powiodło mogą odnieść wrażenie, że zmierzyli się nie ze średnią arytmetyczną wymagań pięciu egzaminatorów ale z sumą tych wymagań. Te osoby, które zdały mogą wpisać sobie w CV ten fakt w rubryce zwycięskie bitwy i kampanie.

Oto wykaz 39 szczęśliwców:

I Dan

1.Biernacka Martyna KS Dragon Janów

2.Chorałła Nikola GKT Gdańsk

3.Chud Patrycja RSCT Radzyń Podlaski

4.Ciarkowska Martyna RSCT Radzyń Podlaski

5.Dominiak Michał LKSW Tajfun

6.Frydrych Maciej KS Wojownik Kłobuck

7.Gabryluk Joanna Feniks-Arete Rybnik

8.Kasprzak Tomasz GKT Gdańsk

9.Krawczak Adam Feniks-Arete Rybnik

10.Leszczyk Szymon LKS Victoria Działoszyn

11.Łukasiewicz Patryk KKSW Lubin

12.Łysik Karol SSKT GARDA Warszawa

13.M`Baye Binta GKT Gdańsk

14.Mach Rafał SKT AN-DO Pruszcz Gdański

15.Michalski Arkadiusz Feniks-Arete Rybnik

16.Michalski Mariusz Feniks-Arete Rybnik

17.Mostowski Adrian MKS ŻAK Biała Podlaska

18.Piątek Kamil KAT Kraków

19.Polubiec Robert UKS Hwa-Rang Janów Podlaska

20.Smolarz Rafał LKS Victoria Działoszyn

21.Sosnowski Sebastian KAT Kraków

22.Stramski Krzysztof KAT Kraków

23.Szczęsny Jakub Feniks-Arete Rybnik

24.Wąsek Ewelina KS Dragon Janów

25.Wygonowska Aleksandra GKT Gdańsk

26.Zmarły Michał KAT Kraków

II Dan

27.Biłant Piotr MKS ŻAK Biała Podlaska

28.Domurad Mateusz GKT Gdańsk

29.Gębicki Krzysztof GKT Gdańsk

30.Krzemiński Łukasz KS Dragon Janów

31.Nyrć Monika LKS Lotos Jabłonna

32.Sobechowicz Kamil MKS ŻAK Biała Podlaska

33.Spyra Piotr GKT Gdańsk

III Dan

34.Kostera-Kosterzewski Marek LKSW Tajfun

35.Skiba Marek MKST Mińsk Mazowiecki

36.Widerski Marcin MKST Mińsk Mazowiecki

IV Dan

37.Mysur Marta LZS BAT Bełchatów

38.Rogalski Artur WITKD Kwan Warszawa

39.Tryzno Jakub KSW NEPTUN Gdańsk