Konsultacje Kadry - część 2

Sobota – 11.02.2017r., kolejny pracowity dzień w Spale.

Trzy treningi oraz dodatkowa atrakcja, kontrola wagi to program drugiego dnia pobytu w COS. Zawodnicy deklarowali kategorie wagowe w jakich zamierzają rywalizować w sezonie 2017. To może dziwnie brzmi „deklarowali”, ale w wielu przypadkach aktualna waga różni się od tej, w której planują startować. Do Pucharu Polski mamy trochę czasu, więc trzeba będzie popracować na sali treningowej i zapomnieć o fast foodach.

Zespół szkoleniowy został wsparty podczas popołudniowej sesji treningowej przez Karola Bernaciaka. Nasz Mistrz w testach siły szkolił młodszych kolegów, zapoznając z teoretyczną i praktyczną wiedzą na temat rozbić. Ostatni wieczorny trening był adresowany do drużyn w konkurencji układów. Startujący w układach indywidualnych mogli doskonalić swoje umiejętności na dodatkowej sesji, która odbyła się po obiedzie.

Ostatni dzień konsultacji rozpocznie się wcześnie, zajęcia dla drużyn rozpoczną się już o godzinie 8.45, a walczący wejdą na salę o 9.15. Zgodnie z planem COS powinniśmy opuścić do godziny 11.00. W ocenie trenerów to będzie dobrze przepracowany weekend, kolejne spotkanie z zawodnikami to Puchar Polski w Mykanowie (k. Częstochowy).