"Więcej niż sparing!" w Ciechanowie

Aż 107 osób z 4 państw wzięło udział w dwudniowym szkoleniu "Więcej niż sparing!" prowadzonym przez Mistrza Jerzego Jeduta! Mimo bardzo napiętego kalendarza imprez w lutym w Ciechanowie pojawiłi się przedstawiciele z ponad dwudziestu klubów z Polski, a także goście z Grecji, Łotwy oraz Słowacji. W ciągu dwóch dni, czyli trzech jednostek treningowych, podzielonych według stopnia zaawansowania, uczestnicy doskonalili zagadnienia związane z walką sportową.

"Presja!"

Hasłem przewodnim minionego seminarium było wywieranie presji na zawodniku czy ćwiczącym. Mistrz Jedut tłumaczył, że ćwiczenie można wykonać z pełnym zaagnażowaniem jedynie wtedy, gdy czujemy presję. Pierwszy trening poświęcony był poruszaniu i zmianom tempa w walce. Nie zabrakło również wielu inspiracji dla ćwiczeń na rozgrzewkę oraz wzmacniających siłę. Popołudniowa - trwająca blisko 3 godziny - sesja treningowa była kontynuacją porannych zajęć, lecz z wykorzystaniem tarcz i zwiększeniem ilości kopnięć. Ćwiczenia były świetnym sprawdzianem dla koordynacji ruchowej oraz testem na koncentrację.

W niedzielny poranek wielu ćwiczących wstając z łóżka odczuło jak boleśnie organizm znosi rozłąkę z regularnymi treningami. Mimo tego, na sali zameldował się prawie taki sam skład, jak w sobotę. W trakcie ostatnich zajęć trener Jedut dorzucił elementy treningu w sprzęcie do walki.

Kolejne seminarium już we wrześniu - tuż przed Mistrzostwami Świata -  w Lubinie! Szczegóły wkrótce!