Seminarium przed egzaminami na stopnie mistrzowskie w Lublinie

Ostatnią aktywnością w kalendarzu PZTKD, przed obozową akcją letnią 2017, było seminarium szkoleniowe poprzedzające egzamin na stopnie mistrzowskie oraz sam egzamin na czarne pasy.

 

Czerwcowe szkolenie, tradycyjnie prowadzone przez Mistrza Jerzego Jeduta VIII Dan, odbyło się w Lublinie w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Magnoliowej 8. W dwudniowych zajęciach 16 i 17.06.2017r., uczestniczyło 48 trenerów i zawodników.

W pierwszym treningu, Mistrza Jeduta wspierał szkoleniowo Mistrz Wojciech Zdanuczyk VII Dan. Obaj Panowie w sobotę i niedzielę, wchodzili w skład komisji, która egzaminowała pretendentów do pierwszego lub kolejnego stopnia mistrzowskiego.

Program szkolenia obejmował doskonalenie układów wykonywanych w całości, technik z układów, walk krokowych. Ponadto Mistrz Jerzy Jedut dorzucił coś od siebie. Trochę skomplikowanych kombinacji, pobudzających koordynacyjne zdolności motoryczne, oraz ćwiczenia izometryczne poprawiające techniką kopnięć. Wszyscy solidnie trenowali, efektem czego było zmęczenie i satysfakcja z dobrze spędzonego weekendu w zmiennym pogodowo (słoneczno-deszczowym) Lublinie.