Mistrzostwa Świata Taekwon-do 2017 - zapowiedź

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do Mistrzostw Świata Taekwon-do. Już za dwa dni w Dublinie rozpoczną się pierwsze pojedynki na najważniejszym turnieju TKD.

59 państw, 1144 zawodniczek i zawodników oraz łącznie aż 2193 uczestników - te liczby czynią nadchodzące zawody największymi Mistrzostwami Świata w historii! Z obserwacji w ostatnich tygodniach nasuwa się też jeszcze jeden wniosek: to będą zawody o historycznym poziomie organizacyjnym! Irlandczycy wykonali olbrzymią robotę wprowadzając mnóstwo innowacji i nowości, których do tej pory na imprezach Taekwon-do nie było. Jako przykład niech posłuży “Tagboard”, czyli tablica/ekran na której publikowane będą posty z mediów społecznościowych oznaczonych hashtagiem #itfwc2017. Oprócz tego przygotowana została sala do rozgrzewki o powierzchni aż 1830 m2 wraz z maszynami do technik specjalnych i testów siły. Komitetowi organizacyjnemu udało się także uzyskać pratronaty Prezydenta oraz Premiera Irlandii.

Każdy przyszły Mistrz Świata otrzyma specjalnie przygotowany komplet sprzętu przez firmę TOP TEN oraz czarny pas z haftem “Champion”.

Dziś, cała nasza reprezentacja wyrusza z kilku regionalnych lotnisk do Dublina. Na miejscu zostaniemy zakwaterowani w hotelu Citywest. Tu kolejna nowość: po raz pierwszy wszyscy zawodnicy będą zgromadzeni "pod jednym dachem", a sam hotel jest częścią kompleksu, w którym rozegrają się zawody. By jeszcze bardziej integrować społeczności organizator przygotował w aplikacji Ananapp specjalny kanał, na który umożliwia nawiązywanie nowych znajomości z zawodnikami (i oczywiście zawodniczkami ;) wszystkich państw biorących udział w MŚ.

We wtorek nasza drużyna przejdzie weryfikację wagi, a ponad 300 trenerów spotka się by omówić wraz z sędziami najnowsze przepisy i ustalenia. Następnie o godzinie 20:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia XX Mistrzostw Świata Seniorów i XIV Juniorów. Co ciekawe, na trybunach zasiądzie delegacja polskiej placówki dyplomatycznej z Panem Konsulem Grzegorzem Salą na czele. Transmisja video będzie prowadzona za darmo - link podamy wkrótce.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za naszych reprezentantów. Wierzymy, że organizatorzy przygotowali znacznie więcej atrakcji niż ujawnili przed imprezą, co znacznie uatrakcyjni udział w tej imprezie. O wszystkim będziemy informować na bieżąco w naszych relacjach live! Już teraz do zakładek możecie dodać link, gdzie znajdziecie wszystkie zdobycze medalowe Polaków. Do usłyszenia!