Uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata Taekwon-do w Dublinie

Trening, odprawa trenerów i uroczyste otwarcie za nami.

Zawodnicy po wadze i po uzupełnieniu kalorii, musieli pójść na salę rozgrzewek i wyskakać trochę z tego co zdążyli nadrobić od rana. Potem trenerzy udali się na odprawę podczas, której szef sędziów przekazał niezbędne informacje związane z przebiegiem rywalizacji. Trzeba przyznać, że w wyniku prowadzenia mitingu trenerskiego w dwóch językach po angielsku i hiszpańsku, trwał on bardzo długo.

Uroczyste otwarcie miało wyjątkowy charakter. Organizatorzy postarali się i zaskoczyli widzów wystrojem sali i sceną z profesjonalnym oświetleniem. Zaprezentowane zostały kulturalne towary eksportowe Zielonej Wyspy: pieśni celtyckie i taniec irlandzki. Szczególnie ten ostatni wzbudził aplauz publiczności, włącznie z naszą ekipą. Zainteresowanym polecam widowisko „Lord of the Dance”, kwintesencja tańca irlandzkiego.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata uświetniło swoją obecnością wiele ważnych osobistości. Z satysfakcją muszę podkreślić, że jako jedyny kraj uczestniczący w zawodach, mieliśmy wsparcie w postaci obecności przedstawicieli naszej placówki dyplomatycznej w Dublinie. Uroczyste otwarcie Championatu uświetnił swoja osobą Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Irlandii, Pan Konsul Grzegorz Sala wraz z grupą pracowników Ambasady. Podczas otwarcia wręczono certyfikaty na IX Dan pięciu zasłużonym działaczom Taekwon-do ITF.

Jutro od godziny 9.00 rozpoczynamy walkę o medale.