Mistrzostwa Świata - pierwszy dzień rywalizacji

Medal złoty, trzy srebrne i dwa brązowe krążki to dorobek reprezentacji po pierwszym dniu Mistrzostw Świata w Dublinie.

Maciej Wilczyk, swoim złotym medalem w testach siły dał nam przysłowiowego kopa w generalnej klasyfikacji mistrzostw. Patrząc na Maćka, choć chłopak z niego na schwał, rozmiarami i wagą nie dominował w grupie „teściarzy”. Ale jak widać technika, determinacja i II zasada dynamiki Newtona potrafią zamienić grzecznego Maćka w Mistrza Świata.

Srebrny medal Eweliny Zając w tej samej konkurencji, potwierdza jej pracę jaką wykonała podczas przygotowań. Oraz zawsze wysokie aspiracje na zawodach. Ewelina w 2009 roku w Mar del Plata miała złoto w testach siły.

Tutaj wypada wymienić dwóch ludzi, którzy mają olbrzymi wkład w w/w sukcesy. Mam na myśli Panów Karola Bernaciaka i Łukasza Sudaka. To wsparcie, jakiego udzielają zespołowi trenerskiemu w postacie wiedzy i osobistego doświadczenia w tej trudnej konkurencji. Owocuje wynikami od kilku sezonów, zarówno w kadrze juniorów jak i seniorów.

Jakub Gadzała wyskakał srebro w Technikach specjalnych, na poprzednich Mistrzostwach we Włoszech i jeszcze wcześniej w Hiszpanii miał brąz jako junior. Jest progresja wyniku, nie ma co gadać. Drużyna męska juniorów w układach, podobnie jak dwa lata wcześniej znalazła się w finale. Tym razem nie wygrali, ale trzeba pamiętać, że skład jest inny, Tym samym trendy, dotyczące walki do końca zostały zachowane.

Nasze juniorki brązem zrobiły postęp w stosunku do poprzedniej edycji Mistrzostw Świata. Pojedynek z Włoszkami był bardzo wyrównany. Koleżanki z Italii uznały, że mają z naszymi dziewczynami „kosę” i wyszły na plansze jak grupa kibiców na „ustawkę” na gołe pieści. Natomiast nasze dziewczyny, z radością i miłością bliźniego, jak aniołki sypiące kwiaty przed procesją. Reasumując, zabrakło trochę siły. Ale brąz jest. Notabene Włoszki zostały mistrzyniami świata.

Na zakończenie jedyny medal w układach indywidualnych jaki zdobyła Monika Wiater w kategorii III Dan. To pierwszy medal Moniki w konkurencji układów indywidualnych Mistrzostw Świata Seniorów.

Jutro kolejny dzień rywalizacji, zaczynamy walki indywidualne.