XI Międzynarodowy Turniej Taekwo-do MMC 2017 - zakończenie

Niedziela była ostatnim dniem zmagań podczas XI edycji MMC 2017. Na zakończenie turnieju do walki ruszyli seniorzy i juniorzy posiadacze stopni mistrzowskich i uczniowskich.

Rywalizacja trwała od godziny 9.00 do 15.40, bez przerwy. Dlaczego określam czas w sposób tak precyzyjny. Otóż myślę o prognozie jaką sformułował Prezes Tadeusz Łoboda. Cytuję: w przyszłym roku do Ciechanowa przyjedzie tysiąc startujących. Czyli rywalizacja będzie musiała być rozłożona na trzy dni.

Nie to żebym się martwił, chętnie w Ciechanowie spędzę jeszcze jeden dzień więcej. Natomiast jest to sygnał dla wszystkich klubów członkowskich PZTKD, bierzmy się do roboty, by reprezentacje zza wschodniej granicy nie stanowiły większości startujących. Nie dlatego, że do naszych przyjaciół coś mama. Ale z prostej szkoleniowej przyczyny. Warto z naszymi gośćmi powalczyć, bo to tylko nam na dobre wyjdzie od strony sportowej. A przy głosach o braku startów, ten w Ciechanowie jest jak znalazł.

Mam tylko nadzieję, że Michał Korzybski taką liczbę startujących „ogarnie”. Ale jako doświadczony organizator, na pewno utrzyma wysoki poziom swojej imprezy.

Po wyjeździe z Ciechanowa jedni uczestnicy są jeszcze bardziej pewni swego, inni będą analizować błędy i zabiorą się za jeszcze cięższą pracę. Jak widać same korzyści.

Teraz przyjdzie kolej na doskonalenie warsztatu trenerskiego. Już za dwa tygodnie spotykamy się we Wrocławiu, gdzie hitem będzie Taekwondix.