Trzeci Międzynarodowy Kurs Taekwondix we Wrocławiu

Po raz trzeci we Wrocławiu, odbył się Międzynarodowy Kurs Taekwondix. Organizatorem szkolenia był Polski Związek Taekwon-do i Wrocławska Akademia Taekwon-do.

W pierwszą sobotę i niedzielę grudnia w Sali Sportowej Centrum Treningowego „Spartan”, przy ul. Hallera we Wrocławiu, przez 12 godzin ponad 100 instruktorów z dziewięciu państw doskonaliło umiejętność kreatywnego prowadzenia zajęć z najmłodszymi adeptami Taekwon-do. Uczestnikami szkolenia byli trenerzy z Rosji, Mołdawii, Bułgarii, Węgier, Ukrainy, Anglii, Irlandii, Czech i Polski.

Zgodnie z założeniami Andrzeja Undro IV Dan, twórcy systemu i głównego szkoleniowca Wrocławskiej Akademii Taekwon-Do. Taekwondix to świat zabawy pozbawiony brutalności i agresji. To sztuka nauki TKD na wesoło i doskonały sposób motywacji najmłodszych do wysiłku na treningach.

Jak zwykle w hali sportowej przy ul. Hallera 81, działy się rzeczy arcyciekawe, czasem nawet trochę szalone. Wiedza jaka zdobyli uczestnicy, podniesie jakoś prowadzonych zajęć z dziećmi. Poznaliśmy wiele nowych „pomocy naukowych”. Ten cudzysłów ze względu na to, że tylko kreatywność i wyobraźnia prowadzącego kurs, z przedmiotów mających nie zawsze sportowe zastosowanie stworzyła doskonałe przybory, pomocne w pracy trenerskiej.

Będąc już trzeci raz we Wrocławiu na seminarium Taekwondix, stwierdzam, że mogą zmieniać się uczestnicy, zmieniają się ćwiczenia prezentowane przez Andrzeja Undro, nie zmienia się atmosfera zabawy i wręcz dziecięca radości podczas wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń.