Zebranie Zarządu, Sportdata i Taekwondix w Mykanowie

Drugi dzień Pucharu Polski Juniorów Taekwon-do w Mykanowie.

 

W tle niedzielnej rywalizacji w Hali sportowej Gminy Mykanów, działy się wydarzenia inne, bardzo istotne dla naszego Związku. Po pierwsze centralny punkt sali, miedzy biurem zawodów a podium dla zwycięzców opanował Taekwondix. Nie uszło to uwadze trenerów, którzy natychmiast zaczęli negocjacje z Andrzejem Undro , tytularnym „Ojcem” wyżej wymienionego. Ale również nieletni obserwatorzy zawodów, odwrócili się tyłem do mat i buszowali pomiędzy klockami, kartami i innymi gadżetami jakie przygotował kolega Undro.

Drugim ważnym wydarzeniem, o którym już wspomniałem w poprzedniej relacji, była wizyta przedstawicieli firmy Sportdata. Dwaj przedstawiciele tej austriackiej myśli informatycznej, pomagali naszemu Związkowi wdrożyć system obsługujący zawody sportowe. Szkolili  naszych sędziów w obsłudze, oraz przekazywali wiedzę jak zainstalować program w celu obsługi zawodów międzywojewódzkich. Od przyszłego sezonu Sportdata będzie  obsługiwał Mistrzostwa i Puchary Europy.

Wśród wielu informacji uzyskanych od przedstawicieli firmy, myślę, że najważniejszą jest to, że Sportdata kończy prace nad wyprodukowaniem gamepadów, joypadów czy po prostu padów, każdy wybierze sobie nazwę jaka mu pasuje. Czyli, telefony zostaną zastąpione urządzeniami za pomocą, których sędziowie będą wprowadzać punkty podczas rywalizacji.

Jak określili nasi goście w podsumowaniu trzydniowej pracy, mamy „ogarniętych” sędziów. Więc kolejne zawody będą realizowane bez zewnętrznej pomocy.

Trzecim wydarzeniem bardzo ważnym dla PZTKD było pierwsze posiedzenie Zarządu Związku po piątkowym dokooptowaniu trzech nowych członków. Czasu na naradę było niewiele, ale kilka ważnych spraw poruszono i przegłosowano.

Przede wszystkim budżet na rok 2018 rok, gdyż wiemy jaką kwotą Ministerstwo wesprze nasz Zawiązek. Kolejny temat to trenerzy reprezentacji a ściślej czekający nas konkurs na tę funkcję po Mistrzostwach Świata w 2019 roku.

Już widomo, że dwaj najstarsi trenerzy będą sprawować swoje obowiązki tylko do ME 2018 w Mariborze. Potem Mistrz Jarosław Suska w porozumieniu z liczną grupą doradców dobierze sobie współpracownika na sezon 2019.

Wraz z wyboramy nowego Zarządu Związku rozpocznie się wyścig do prestiżowego tytułu trener Kadry Narodowej Taekwon-do. Uwaga !! wymagania jakie stawia Ministerstwo Sportu, to między innymi kwalifikacje zawodowe szkoleniowca reprezentacji,  minimum II klasa trenerska Taekwon-do.

A wię, przypominam i apeluję do potencjalnych kandydatów. Już za chwilę rozpoczną się studia podyplomowe organizowane przez PZTKD w Akademii Im. Jan Długosza w Częstochowie. Nie pozostaje nic innego tylko trzeba się zgłaszać i do nauki. Bo potem pomimo wybitnych osiągnięć sportowych, kandydat na szkoleniowca reprezentacji, można nie spełnić wymogów formalnych stawianych przez Ministerstwo.

W galerii zdjęcia z niedzelnej rywalizacji juniorów.