Kurs szkoleniowy we Wrocławiu, 1 część

Pierwsza część kursu przed egzaminami na stopnie mistrzowskie zakończona.

 

Kończy się, piątkowy wieczór, przed nami sala sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 we Wrocławiu. Obiekt ten jest kuźnią mistrzów Taekwon-do Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do. Ale nie tylko, bo spora grupa studiujących w stolicy Dolnego Ślaska „gastarbeiterów” z sekcji z całego kraju, doskonali tutaj swoje umiejętności pod okiem Mistrza Adama Alenowicza.

Jest grubo po 21.00, z sali przy ul. Horbaczewskiego 61 wychodzi grupa pasjonatów koreańskiej sztuki walki. Właśnie zakończyła się pierwsza część szkolenia, na które zgłosiło się ponad 90 osób, trenerów i zawodników klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do. Prowadzący kurs, Mistrz Jerzy Jedut VIII Dan, zgodnie z tradycją troszkę przedłużył czas zajęć.

Ale przecież wszyscy przejechali do Wrocławia aby doskonalić swoje ciało i umysł. Więc nikt nie narzeka i wszyscy już myślą o sobotniej części szkolenia, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.30. W drugiej części kursu nastąpi podział na stopnie uczniowskie i mistrzowskie. Podczas dzisiejszych zajęć doskonaliliśmy układy na stopnie uczniowskie. Prowadzący dokładnie omawiał poszczególne techniki, sposób wykonania oraz interpretację ruchu. Teraz wszyscy odpoczywają przed kolejnym dniem pracy.