Grand Prix Polski Taekwon-do w Głubczycach - pierwszy dzień rywalizacji

Znamy wyniki Pierwszego dnia rywalizacji Grand Prix Polski Taekwon-do Seniorów i Seniorów Starszych.

 

W sobotę 24 marca w Głubczycach w Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej rywalizowali zawodnicy z dwóch najstarszych grup wiekowych biorących udział GP Polski. Zawody zorganizowane przez miejscowy LKS Sparta i Polski Związek Taekwon-do, przy patronacie i wsparciu finansowym Burmistrza Głubczyc i Starosty Powiatu Głubczyckiego zgromadziły na starcie prawie 300 sportowców. Rywalizacja toczy się na czterech polach do walki i jednym do technik specjalnych.

Druga eliminacja do Mistrzostw Polskie Seniorów wystartowała z lekkim opóźnieniem, gdyż nowy system SportData nie chciał „odpalić” na wszystkich planszach. Powołany w trybie doraźnym zespół ratunkowy w składzie Iza Łoboda, która ma na drugie imię Sportdata , sędzia Karol Łuniewski i trener Adam Alenowicz, odkryli przyczynę komplikacji tkwiącą w zaktualizowanym oprogramowaniu komputera i zawody wystartowały.

Pokłosiem tej awarii, będzie opracowana lista procedur jakie trzeba będzie wykonać, kiedy zaistnieją trudności w uruchomieniu programu administrującego naszymi zawodami.

Zawody ruszyły „z kopyta” od układów seniorów starszych i seniorów. Tutaj w grupie kolorowych pasów seniorów starszych, pobity został rekord wieku uczestnika, plus 70 lat. Występ rekordzisty został nagrodzony brawami przez wszystkich biorących udział w rywalizacji.

Pierwszy dzień Grand Prix zakończył się galą finałową, podczas której zaprezentowały się wagi 56 i 62 kobiet oraz 78 i plus 85 mężczyzn. Walki przeplatane były prezentacjami sportowo artystycznymi.

Personalnie za całość imprezy odpowiada  Daniel Jano, trener LKS Sparta Głubczyce.