XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Kłobucku

Ponad 140 juniorów z 44 klubów zameldowało się w Kłobucku aby rywalizować o medale XXVII Mistrzostw Polski Juniorów Taekwon-do.

 

Dla zawodników i trenerów dwudniowy pobyt na Wyżynie Woźniacko-Wieluńskiej rozpoczął się w Ośrodku w Zawadach. Gdzie wśród drzew, szemrzących strumieni i sztucznie stworzonych wodospadów uczestnicy zgłaszali się do Mistrzostw. Piątkowy wieczór zakończyła kolacja i wojownicy udali się na odpoczynek przed sobotnimi zmaganiami.

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę o godzinie 9.00. Tym razem program zawodów przewidywał, przeprowadzenie czterech konkurencji Taekwon-do. Tradycyjnie rozgrywane układy, walki i techniki specjalne, zostały rozszerzone o testy siły. Trzeba przyznać, że ta ostatnia konkurencja zgromadziła największą liczbę uczestników. Gdyby, ta frekwencja utrzymała się podczas kolejnych Mistrzostw, to może spora grupa zawodników na etapie juniora na poważnie zainteresuje się tą niełatwą i wymagającą bardzo specjalistycznego przygotowania konkurencją.

Rywalizacja trwała ponad dziesięć godzin. Liczna obsada była również w układach, technikach specjalnych i walkach, zarówno w kategoriach dziewcząt jak i chłopców. Aby zdobyć złoty medal, trzeba było sporo się natrudzić. Uczestnicy ostatnich Mistrzostw Europy w Mariborze musieli toczyć ciężkie boje, bo konkurencja bez respektu dla orła na piersi napierała. Trzeba przyznać, że w wielu przypadkach bardzo skutecznie.

Patronat nad Mistrzostwami objął Pan Jerzy Zakrzewski Burmistrz Gminy Kłobuck. Gospodarzem i organizatorem zawodów był Kolega Sławek Jaskuła Szef Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orient” w Kłobucku.

W galerii krótki serwis fotograficzny z XXVII Mistrzostw Polski Juniorów.