Rekordowe Mistrzostwa Taekwon-do

W Nowej Rudzie w dniach 18-20.05.2018r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-do.

 

Rekordowe Mistrzostwa - innego tytułu być nie mogło, gdyż do Nowej Rudy, a właściwie do części miasta nazwanej Nowa Ruda – Słupiec, przyjechało 288 zawodniczek i zawodników z 54 klubów zrzeszonych w PZTKD.

Skąd taka rekordowa frekwencja. Myślę, że wszyscy wiedzieli, że główny organizator Trener MKST Bystrzyca Kłodzka Grzegorz Ozimek przygotuje, wspaniałe trofea dla zwycięzców. A ponadto kluby chcą zdobyć jak najwięcej punktów w systemie sportu dzieci i młodzieży. Walkę o punkty, widać było nie tylko na samych planszach, ale również tuż przy nich. Mam na myśli sekundantów, którzy niczym na gorących krzesłach wili się w emocjach, zagrzewając do boju swoich podopiecznych. Dla postronnego obserwatora mogło to wyglądać cokolwiek dziwnie. Jednak dla obytych, stanowi specyficzny klimat naszych zawodów sportowych. Pewnie gdyby „wygłuszyć” co poniektórych trenerów, czegoś by nam brakowało.

Teraz o samej rywalizacja. Poziom zróżnicowanych. Wiadomo startowali zawodnicy od zielonego pasa do stopnia mistrzowskiego. Ale w końcowych fazach walki, im bliżej podium, poziom w poszczególnych kategoriach stawał się bardzo interesujący. Widać dużą różnicę, między zawodnikami, którzy „liznęli” trochę zgrupowań kadry, a pozostałymi uczestnikami. Jeśli taka grupa młodych, z zapałem do treningu utrzyma się dalej, to patrzę w przyszłość z nadzieją na dobre rezultaty w zawodach międzynarodowych.

Nowa Ruda jest miejscem bardzo przyjaznym dla Taekwon-do. Bardzo dobre warunki rozgrywania zawodów, zakwaterowanie tuż przy hali sportowej. A nawet jeśli ktoś  nie spał na miejscu, to koledzy „wygnani” do Kłodzka też, nie narzekali. Organizacja jak to u Kolegi Grzegorza Ozimka na bardzo wysokim poziomie. Począwszy od nagród, przez wystrój sali a kończąc na serwisie dla trenerów i sędziów. Patroni Mistrzostw czyli Starosta Kłodzki Pan Maciej Awiżeń i Burmistrz Nowej Rudy Pan Tomasz Kiliński mogą być zadowoleni, że ich nazwiska znalazły się na banerze zawodów. Nie bez znaczenia jest fakt, że Nowa Ruda leży w Sudetach, otoczona górami, więc do wszystkich atrakcji trzeba dodać niezwykły krajobraz. 

Najlepszym Klubem został Dragon Janów, gratulacje dla Kolegi Jacka Wąchały i jego zespołu trenerskiego. Najlepszymi zawodnikami: Alicja Slian z Dragona Janów i Adrian Chojnacki z Klubu Taekwon-do Tradycyjnego z Łodzi.