Juniorzy "na medal"

Teraz trochę o tym kto może powalczyć o medale w Mistrzostwach Europy Juniorów. Podobnie jak w przypadku starszej grupy wiekowej poszukamy medalistów z Nowej Zelandii, na listach zgłoszeń do udziału w zawodach w Bratysławie.

Obsada kategorii juniorskich jest znakomita, wszyscy europejscy medaliści MŚJ z Nowej Zelandii zameldują się w Bratysławie. Oczywiście najbardziej interesują nas kategorie, w których startują nasi reprezentanci.

Zacznijmy od juniorek, w kategorii wagowej do 50 kg jest nasza Justyna Szajuk i są dwie brązowe medalistki z Irlandii Nicole Butler i Chloe Aboud. Ania Kucharska przeszła do wyższej kategorii a tam jest mistrzyni świata Dasa Lesnik ze Słoweniini i trzecia w kategorii do 55kg Merce Rosell z Hiszpanii. Do 60kg startują dwie Niemki, które walczyły w finale w Nowej Zelandii. Z tymi paniami odpadły w walce o strefę medalową nasze zawodniczki Klaudia Szczepaniuk i Natalia Olszak, obie mając szansę na rewanż.

Kategorie juniorskie, do 58kg faworytem jest Domen Kugl ze Słowenii, do 63kg jest Dylan Fitzgibbon z Irlandii i Słoweniec Sven Sincek. Kolejna kategoria to mistrz świata Nejec Gazvoda ze Słowenii i nasz Mateusz Bęben, który miał brąz w 70kg. W plusie Michał Wieleba i Mateusz Mróz, mam nadzieję, że powtórzy się sytuacja z Wellington i obaj spotkają się finale kategorii +70kg. Trzeba pamiętać o m tym, że na Mistrzostwa Świata Juniorów do Nowej Zelandii nie dotarła spora grupa zawodników z Europy. Powodem ich absencji były bardzo wysokie koszty podróży. Dlatego też nie wszystkie karty są odkryte i wśród nic nie mówiących nazwisk może kryć się kolejny faworyt do medalu.