Print this page

Po wadze (FOTO)

Kontrola wagi, to dla większości zawodników procedura formalna, nie powodująca podwyższonych stanów emocjonalnych. Jest jednak niewielka grupka osób, które do tej formalności muszą się przygotować.

 A cały problem w tych przygotowaniach to czas, jaki one zajmują. Mamy przykłady wśród naszych reprezentantów, profesjonalnego podejścia do kontroli wagi własnego ciała, poprzez wpisanie tego ważnego elementu przygotowań do startu, jako istotnej części programu szkoleniowego. Inaczej mówiąc odpowiedzenia dieta podczas całego sezonu przygotowawczego i startowego.

Druga grupa zazwyczaj bardziej denerwuje się przed wagą, to są tacy, którzy postanowili walkę z nadwyżką kilogramów prowadzić na krótkim dystansie, czyli podczas zgrupowania. No chyba, że tych kilogramów jest więcej i trzeba zacząć jeszcze przed obozem. Piszę o tym, gdyż właśnie zakończyliśmy zgłaszanie naszej reprezentacji, którego ostatnim elementem było ważenie zawodników. Jest co prawda jeszcze jedna czynność związana z wpisaniem na listę uczestników rywalizacji, czyli opłacenie startowego ale tym zajmie się już Prezes Tadeusz Łoboda. Jeśli chodzi o wagę naszych zawodników, to wszyscy zmieścili się limitach kategorii w jakich zostali zgłoszeni. Cała procedura, która niekiedy bywa uciążliwa i czasochłonna przy kiepskiej organizacji, tym razem przebiegła bardzo sprawianie. Tak więc część naszych „głodomorów”, zdążyła na późne śniadanie. W dniu dzisiejszym o godzinie 11.00 mamy zaplanowany, lekki trening, a po południu o 17.00 będzie odprawa trenerów.

www.pztkdlive.pl - to portal, na którym znajdziecie bieżące informacje ze świata Taekwon-do ITF, zarówno związanych z Polskim Związkiem Taekwon-do, jak i wydarzeniami europejskimi i światowymi. Na PZTKD Live znajdują się również zdjęcia, materiały filmowe, statystki oraz opracowania naukowe.

© 2011 PZTKD Live - taekwon-do's life