Piąty dzień - Top Model

Niedziela, 18.10.2015r. – piąty dzień zgrupowania.

 

Za dwa dni jedziemy do Motherwell w Szkocji, ośrodek administracyjny hrabstwa North Lanarkshire. Około 30 tysięcy mieszkańców. Mistrzostwa Europy odbywać się będą w obiektach Ravenscraig. Jak piszą gospodarze, jest to centrum sportowe na światowym poziomie. W miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowały zakłady metalurgiczne przerabiające rudę żelaza, teraz można spalić tłuszcz i wzmocnić mięśnie. To kolejne hasło promocyjne . Prawdą jest, że Motherwell było w latach siedemdziesiątych największym producentem stali w Szkocji.Ravenscraig to obiekty sportowe na imponującą skalę. Hala sportowa, siłownia, kryte boiska. To centrum szkockiej reprezentacji rugby. Obiekty były areną zmagań Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w 2014 roku.

Kto przyjedzie do Szkocji?. Ze zgłoszeń wynika, że udział w Mistrzostwach Europy weźmie 520 zawodników z 23 państw. Bułgarzy jako 24 kraj mają swoją reprezentację w postaci dwóch sędziów. W roku 2014 w Riccione startowało 29 reprezentacji i 560 zawodników. Łącznie do Włoch przejechali przedstawiciele 31 nacji. Różnica pomiędzy ubiegłorocznymi zawodami a tegorocznymi jest widoczna wśród seniorów, 2014 – 310, 2015 – 268. Juniorzy na tym samym poziomie 2014 – 250, 2015 – 252. Z pierwszej piętnastki w klasyfikacji generalnej ME-2014 zabraknie reprezentacji Ukrainy, która w ubiegłym roku uplasowała się na 11 pozycji. Analizując składy poszczególnych konkurencji, poza zawodnikami z Ukrainy, wszyscy pozostali liczący się w walce o medale będą obecni. Co do absencji na ME faworytów to w składzie naszej reprezentacji brakuje Ilony Działy i Lindsey Conway, dwóch medalistek Championatu w Jesolo. Myślę, że nasi rywale już ten fakt odnotowali.Polski Związek Taekwon-do w 2014 roku w Riccione wystawił 55-osobową reprezentację, do Szkocji poleci 63 sportowców. Rok temu zdobyliśmy 51 medali: 22 złote, 18 srebrnych i 11 brązowych. Jak będzie teraz , czas pokaże.

To przed nami, a teraźniejszość, czyli nasz pobyt w COS Spała jest usystematyzowany jeśli chodzi o plan dnia. Na potwierdzenie tego faktu, cytat podsumowujący dzień, autorstwa jednego z moich kolegów: „Pasza i trening, tak trzy razy dziennie". Dla kadry szkoleniowej „Pasza, trening i kawa”. Ten ostatni punkt programu, należy traktować jako część kulturalno-oświatową realizowaną przez trenerów podczas pobytu na zgrupowaniu.

Dzień dzisiejszy miał jeszcze jedna atrakcję, czyli sesję fotograficzną w strojach oficjalnych. Efekty naszego wewnętrznego „Top Model” w załączeniu..