Mistrzostwa Europy w Słowenii - 2012r.

Wtorek - pierwszy dzień zgrupowania

Wtorek 10.04.2012r. zaczęliśmy zgrupowanie, do Hotelu COS Imperial przyjechało 40 zawodniczek i zawodników, którzy będą doskonalić formę przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Seniorów w Mariborze. Zakopane przyjęło nas słoneczną pogodą i wspaniałymi widokami ośnieżonych szczytów gór. Pierwszy dzień, obozu to przedstawienie planu zgrupowania, oraz ogólnych założeń dotyczących przygotowań do startu w ME. Zawodnicy otrzymali doboki ufundowane przez sponsora reprezentacji Firmę TopTen, nowe koszulki od PZTKD oraz dresy reprezentacyjne. Od jutra bierzemy się do pracy, treningi będą odbywały się w dwóch turach, do południa 10.30 – 12.00 mężczyźni i 12.00 – 13.30 panie, popołudniu 16.00 -17.30 i 17.30-19.00 zaczynają panowie a kończą panie. W załączeniu raport fotograficzny z pierwszego dnia zgrupowania.

Środa - drugi dzień zgrupowania

Środa 11.04.2012r. – pierwsza tura treningów za nami, jesteśmy na „gorąco” po Viking Cup w Skovde, stąd też wiele elementów realizowanych podczas zajęć jest odniesieniem do spostrzeżeń i uwag jakie mieli trenerzy podczas zawodów w Szwecji. Zawodnicy też łatwiej przyswajają sobie doskonalone rozwiązania taktyczne jeśli łączą to z doświadczeniami wyniesionymi z walk, które mają w pamięci.

Piątek - godzina 7.30

Teraz coś dla ducha. Takie widoki mogliśmy oglądać z okien Hotelu Imperial COS Zakopane o godzinie 7.30. Dla udokumentowania kilka fotografii.

Piątek trzeci dzień zgrupowania

Piątek, trzeci dzień zgrupowania. Po wczorajszej dyskusji na naszym portalu, dotyczącej spraw fundamentalnych, dziś wracamy do tego jak wyglądają treningi reprezentacji. Nieustannie pracujemy nad modyfikacją zachowań naszych zawodników tak by na planszach Mistrzostw Europy skutecznie walczyć z przeciwnikami, jednocześnie dostosować swoje działania do sposobu sędziowania, które nieco różni się od tego, jakie możemy obserwować na naszych krajowych ringach.

Sobota - odwiedziny

Podobnie jak to miało miejsce w zimą w Spale, na zgrupowanie do Zakopanego przyjechała Joasia Paprocka. Jak się domyślamy, Paprotka będzie motywowała koleżanki z reprezentacji do skutecznego działania tak by wynik osiągnięty na planszach w Mariborze nie był gorszy od tego, który seniorki osiągnęły w ubiegłym roku w Bratysławie. W stolicy Słowacji w 2011 roku stratowało dziewięć seniorek do Słowenii jedzie zespół siedmioosobowy więc utrzymanie wysokiej pozycji naszych Pań będzie trudne.

Niedziela - nasi w obcych barwach

Mamy niedzielę 15 kwietnia, do dnia dzisiejszego potencjalni uczestnicy Mistrzostw Europy w Słowenii powinni zgłaszać swój udział wpisując aplikację do systemu elektronicznego. Do tego systemu mają wgląd trenerzy kadry, więc na bieżąco monitorujemy zgłoszenia, analizując skład poszczególnych drużyn narodowych. Do chwili kiedy piszę relację, zgłoszonych jest 27 państw w kategorii seniora i 26 w grupie juniorów. W Bratysławie w 2011 roku w obu kategoriach było 28 drużyn narodowych, mam nadzieję, że w ostatniej chwili jacyś spóźnialscy zgłoszą swój udział w zawodach w Mariborze.