Zgrupowanie kadry przed ME 2018, Głubczyce - początek

Głubczyce – pierwszy dzień zgrupowania reprezentacji przed Mistrzostwami Europy 2018 w Mariborze.

Prawie oderwani od świątecznego stołu, reprezentanci kraju w liczbie 28 pań i 31 panów zameldowali się, lub wkrótce się zameldują w Hotelu Domino w Głubczycach. Trenerzy, już zaplanowali dzień pracy dla powyższej pięćdziesiątki dziewiątki szczęśliwców. Dlaczego szczęśliwców?, gdyż, już za tydzień we wtorek udadzą się w podróż życia. Czyli na Mistrzostwa Europy Taekwon-do Juniorów i Seniorów do Słowenii.

Wracając do planu dnia, zajęcia będą rozpoczynały się po śniadaniu, od godziny 9.30. Podczas porannej tury treningowej odbędą się dwie jednostki szkoleniowe, po jednej dla pań i panów z zakresu elementów walki oraz trening układów dla obu grup. Po obiedzie po jednej sesji treningowej dla kadry kobiet i mężczyzn, gdzie doskonalona będzie walka , techniki specjalne i testy siły. Po kolacji ostatnie zajęcia układów drużynowych i indywidualnych.

Nowe miejsce i nowe warunki pracy wymagają trochę dłuższej aklimatyzacji. Ale jak zapewne pamiętają uczestnicy ostatnich zawodów Grand Prix Polski, hotel i sala są w jednym miejscu. Więc uczestnicy zgrupowania nie będą tracić sił na marsze pomiędzy pokojem hotelowym, restauracją i salą treningową. To skupienie miejsc żywotnie istotnych dla kadrowicza, pozwoli naszym podopiecznym skoncentrować się wyłącznie na przygotowaniach do zawodów.

Nasz pobyt w Głubczycach jest możliwy dzięki zaangażowaniu trenera, Daniela Jano. To szkoleniowiec LKS Sparta, koordynował sprawy związane z zakwaterowaniem w Hotelu Domino i dostępem do hali sportowej.