Zgrupowanie kadry - trening i praca zespołowa

Dwa dni weekendu spędziliśmy podobnie jak wcześniejsze dni w Głubczycach, na hali sportowej.

 

Ale były też atrakcje, chociażby przeniesienie w piątek wieczorem maty z obiektu przy ul. Olimpijskiej do sali w Technikum Rolniczym. Podobną operację trzeba było wykonać w sobotę wieczorem. Cała tę czynność wykonali zawodnicy kadry, przy wsparciu logistycznym trenerów i managera zgrupowania.

Kolejną atrakcją był  trening przy muzyce poprowadzony przez Trenera Marcina Wołosza. Podobno nieźle wchodzi w nogi, tak twierdzą zawodnicy. Mieliśmy też możliwość obejrzenia w sobotę Mistrzostw Województwa Śląskiego i Opolskiego w badmintonie. Wcześniej wymienione zawody badmintonowe były przyczyną transferu sprzętu z sali na salę.

W niedzielę, poranne treningi miały wyraźny charakter doskonalenia w sztuce walki Taekwon-do, gdyż zawierały prócz części technicznej, doskonalenie z zakresu „Kultury Moralnej” jak nazywał filozoficzną część Taekwon-do, Twórca Generał Choi Hong Hi.

Przed nami ostatni dzień pobytu w Głubczycach. W Hotelu Domino zameldowali się wszyscy zawodnicy, którzy w najbliższy wtorek wyruszą do Mariboru. Losowania są do wglądu, więc każdy już wie z kim mu się przyjdzie zmierzyć podczas rywalizacji. Oraz zaplanować jakiego koloru sprzętu będzie potrzebował w drodze do finałów.

Poniżej galeria dokumentująca naszą dwudniową pracę.