Piątek, trzynastego - drugi dzień zawodów

Piątek trzynastego, obarczeni takim przesądem, rozpoczęliśmy drugi dzień Mistrzostw Europy 2018.

 

W dniu dzisiejszym walczyli juniorzy, wszyscy robili układy drużynowe i seniorzy rozbijali deski startując w konkurencji testów siły.

Część naszych podopiecznych przyjechała po doświadczenie inni po medale. Co do tych innych, to w dopołudniowej sesji zdobyte zostały trzy srebrne krążki, dwa w układach drużynowych i jeden Adrian Mostowski w walkach juniorów . Po południu juniorki wywalczyły dwa finały, Karolina Dziura i Marta Krajewska na sobotniej gali rozstrzygną z jakimi medalami pojadą do domu. Natomiast wszyscy wzbogacili swoje doświadczenie, uczestnicząc w rywalizacji na bardzo wysokim poziomie.

Myślę, że wielu naszych młodszych podopiecznych dla, których był to pierwszy start w Mistrzostwach Europy, zaskoczeniem był poziom sportowy startujących juniorów. Chyba się takiej konfrontacji nie spodziewali. Jutro dopiero zobaczą dlaczego wielu z nas uważa, że Taekwon-do jest bardzo wymagającą i widowiskową sztuką walki. Pomimo, że do zdjęć na podium nie pozuje się półnago z dzikim grymasem na twarzy. Będzie okazja to naocznie stwierdzić, gdyż w sobotę od rana będą walczyli seniorzy, na początek panie a potem panowie.

Tak więc jutro zapowiadają się emocje i oczywiście liczymy na więcej, aniżeli te dwa finały, które wywalczyły juniorki.

foto: Adam Kijek / GKT Gdańsk