Przygotowania rozpoczęte - I dzień w COS Zakopane

Zaczęło się – w sobotę 12 kwietnia do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, przyjechały 23 panie i 33 panów aby zrealizować ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów w Riccione.

 

Pierwszy dzień , a właściwie wieczór gdyż zawodniczki i zawodnicy mieli obowiązek zameldować się w stolicy Polskich Tatr do godziny 18.00, był bardzo pracowity. Zaczęliśmy od kolacji, a potem panowie udali się na salę sportową aby przygotować matę do treningu, gdzie prócz zajęć odbyła się spotkanie organizacyjne z trenerami. W tym czasie nasze panie w sali konferencyjnej COS, miały swoją odprawę ze szkoleniowcami. Następnie zawodniczki odebrały koszulki reprezentacyjne i uzupełniły sprzęt niezbędny do udziału w Mistrzostwach Europy. Potem odbyła się jeszcze jedna rozmowa w gronie zawodniczo-trenerskim. Podczas, której wymieniono wiele konstruktywnych uwag. Konkludując, dyskusja świadczy o tym, że wszystkim nam zależy na tym byśmy doskonalili nasze działania, a przede wszystkim potrafili się dobrze ze sobą komunikować. Panowie w tym czasie zakończyli trening i wrócili do hotelu, następnie odebrali stroje reprezentacyjne.

Sztab szkoleniowy ustalił program dnia, od jutra zajęcia o godzinie 9.00 poprowadzi Trener Suska, przeznaczone są dla zawodników (kobiet i mężczyzn) startujących w konkurencji układów indywidualnych i drużynowych. Następnie od 10.00 do 13.00 pierwsza tura zajęć walki sportowej, od 14.30 do 15.30 kolejna tura układów . Po obiedzie od 15.30 do 18.30 walki, testy siły i techniki specjalne. Wieczorem po godzinie 20 układy drużynowe. Jak widać nie mamy czasu się nudzić.

A, że życie przynosi nam rożne niespodzianki, to choćby w dniu dzisiejszym moi koledzy prowadzący kadrę męska dowiedzieli się, że jeden z ich podopiecznych nie posiada dokumentu, na podstawie , którego mógłby przekroczyć granice państwa. Teraz wszyscy śpią, a ja stukam w klawiaturę laptopa aby wszyscy wiedzieli co Nasi i Wasi reprezentanci robią, aby godnie reprezentować Polskie Taekwon-do podczas ME 2014.