Odprawa trenerów i otwarcie Mistrzostw

Jest godzina 23.00 za nami dwa wydarzenia, odprawa trenerów i uroczyste otwarcie Mistrzostw Europy.

 

Pierwsze wydarzenie, czyli odprawa trenerów miała miejsce na hali sportowej gdzie jutro od 9.00 rozpoczniemy rywalizację w ramach Championatu Europy. Takie spotkania maja dość przewidywalny przebieg, ale zawsze trafiają się nowinki, które potrafią zaskoczyć. Tym razem taką ciekawostka jest fakt, że to sędzia decyduje kiedy sprzęt trzeba poprawić, a nie zawodnik poprzez sygnalizowanie problemu z ochraniaczami. Ma to służyć uniknięciu nieuzasadnionych przerw w walce, wynikających z pewnej taktyki zawodników przy brakach wydolnościowych.

Drugim punktem było uroczyste otwarcie, nie będę oceniał tylko wymienię punkty programu. Przemówienia oficjeli, zgodnie z protokołem zamknęły się na trzech. Pokaz Pana trenującego karate, walka pokazowa dwóch legend Taekwon-do Stefana Tapilatu i Tomasza Barady. Rozbicia cegieł w wykonaniu włoskiego mistrza, oraz prezentacja wokalistki. Oczywiście w tzw. międzyczasie przemaszerowali zawodnicy ze wszystkich ekip startujących w Mistrzostwach Europy z flagami państwowymi.

Potem szybko wróciliśmy do hotelu, i mam nadzieję, że wszyscy teraz odpoczywają przed jutrzejszym pierwszym dniem rywalizacji.