Mistrzostwa Europy w Szwecji - 2013r.

Pierwszy dzień w Spale (FOTO)

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale - niedziela 21.04.2013 r., rozpoczynamy zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Seniorów w Szwecji. Tak licznej ekipy Taekwon-do ITF w COSie jeszcze nie było.

Zaczynamy przygotowania - pierwsze zajęcia (FOTO + VIDEO)

Pierwszy trening za nami, program porannych zajęć obejmował elementy doskonalone podczas zgrupowania, które odbyło się w zimie. Oczywiście cały czas bierzemy pod uwagę zmiany jakie zostały wprowadzone w sędziowaniu.  Staramy się korygować błędy w technice walki tak by uniknąć podczas Mistrzostw Europy strat punktowych, wynikających tylko i wyłącznie z braku precyzji  ukaranego zawodnika.

Układy drużynowe na nowo (FOTO + VIDEO)

Wtorek 23 kwietnia 2013, drużyny w układach rozpoczęły przygotowania do Mistrzostw Europy. O ile wcześniej ten etap nie stanowił powodu do bardzo gorącej wymiany poglądów, to podczas tego zgrupowania atmosfera stała się napięta prawie taki jak podczas znanych seriali telewizyjnych typu: „Pamiętniki z wakacji”, Ukryta prawda” a nawet osiąga poziom thrillera „Dlaczego ja” .

Jeszcze o układach i trochę liczb

 Środa, 24 kwietnia 2013, dyskusja dotycząca  nowych zasad wykonywania układów drużynowych miała swój dalszy ciąg. Zaowocowała wysłaniem przez  przedstawiciela sztabu szkoleniowego PZTKD, trenera  Łukasza Stawarza  pytania dotyczącego interpretacji jednego zapisów regulaminu. Adresatem w/w maila był Wielki Inkwizytor ds. przepisów sportowych ITF W.M. Willem Jacob Bos.

Nic dobrego (FOTO)

Czwartek 25 kwietnia 2013, jutro upływa termin zmian w aplikacjach zgłaszających zawodników do udziału w Mistrzostwach Europy w Skovde. Korekty dotyczą kategorii wagowych czy konkurencji, liczba zgłoszonych zawodników pozostaje, gdyż zmiany dotyczące zakwaterowania można było ostatni raz wprowadzić do 10 kwietnia. Niestety w przypadku naszej ekipy do Szwecji nie pojedzie planowana przez trenerów liczba reprezentantów.

Zdolności koordynacyjne (FOTO)

Na wyniki osiągane w różnych dyscyplinach sportu składają się, zdolności motoryczne i specyficzne dla danej dyscypliny umiejętności techniczne.  Wśród zdolności motorycznych wyróżniamy między innymi zdolności koordynacyjne, dlaczego o tym piszę, bo gro czasu spędzonego na sali podczas zgrupowania poświęcamy  temu zagadnieniu.