Mistrzostwa Europy w Finlandii - 2016r.

Zgrupowanie Reprezentacji Polski przed ME - cz. 2

Zgrupowanie w Spale powoli dobiega końca. Już we wtorek, wczesnym porankiem, wylatujemy z warszawskiego Okęcia do Tampere by po raz kolejny bronić wielu tytułów mistrzowskich. Po raz dwudziesty czwarty mamy szansę zostać najlepszym państwem mistrzostw.

Dla większości ekipy ta ostatnia noc spędzona w COSie, będzie bardzo krótka. Dwie, z trzech grup lecących niezależnie od siebie na ME wyjedzie ze Spały na lotnisko w Warszawie o godzinie 1.30 w nocy. Nasi reprezentanci niczym żołnierze Generała Stanisława Sosabowskiego w 1944 roku podczas operacji „Market-Garden” będą lądować w trzech rzutach.

Desant w przypadku Polskiej Drużyny Narodowej nastąpi z trzech różnych kierunków: Monachium, Kopenhagi i bezpośredni z Warszawy do Helsinek. Trochę czasu minie nim na miejscu w Tampere zameldują się wszyscy uczestnicy akcji ME-2016. Ostatnia grupa ze sztabem dowodzenia startuje dopiero o godzinie 13.05 z Warszawy. Do tego czasu dwie pierwsze ekipy przygotują przyczółek i zabezpieczą teren, aż do chwili przyjazdu dowództwa.

Wtorek 26.04.2016r. będzie dniem aklimatyzacji dla naszej drużyny. W środę od 9.00 rozpocznie się waga. Po południu odprawa trenerów. W międzyczasie będzie rozruch, którego zadaniem będzie przypomnienia mięśniom o podstawowym celu przyjazdu do Finlandii. Od czwartku, czterodniowy maraton startowy. Szczególnie wyczerpujący dla tych wszechstronnych, co to potrafią powalczyć, zrobić układ a jeszcze na dodatek skoczyć czy rozbić kilka desek. Ciężki okres dla trenerów, którzy biegiem będą poruszać się miedzy planszami, wyposażeni w lateksowe rękawiczki, które w myśl nowych zapisów regulaminu, umożliwiają sekundantom przeprowadzenie drobnych zabiegów chirurgicznych przy planszy.

A na razie trzeba życzyć wszystkim szczęśliwej podróży i spokojnego lotu do Finlandii.

 

Poniżej obszerna fotorelacja z ostatnich dni zgrupowania, autorstwa trenera Jarosława Suski. Miłym akcentem zgrupowania było podarowanie koszulek naszym zawodnikom przez firmę Surge Polonia.

Jesteśmy w Tampere!

Dotarliśmy do miejsca tegorocznych Mistrzostw. 2/3 naszej Reprezentacji ruszyło w drogę już o godzinie 6 rano z warszawskiego Okęcia. Pozostała część wystartowała chwilę po godzinie 13. Jako ciekawostkę z drogi można wymienić wspólne podróżowanie do Kopenhagi z Justyną Kowalczyk oraz jej trenerem Aleksandrem Wierietielnym.

Finlandia przywitała nas wietrzną, zimną i deszczową pogodą. Miejscami pojawiał się również śnieg. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się na długo wyczekiwany lunch. Dziś pozostało nam regenerować siły. Jutro, o godzinie 9:12, zawodników czeka pierwsze starcie z komisją wagową. W późniejszych godzinach trenerzy zaplanowali trening.

Środa - ostatni dzień przed Mistrzostwami

Dzień rozpoczął się od śniadania, na które zeszli ci, co mieli odpowiedni zapas kilogramów lub procedura ważenia ich nie obowiązuje. Chwilę po godzinie 9, jako druga ekipa zaraz po gospodarzach, przeszliśmy formalności związane z rejestracją i ważeniem. Jest to moment stresujący dla każdego zawodnika, tym bardziej mając na uwadze fakt, że śniadanie serwowane było tylko do 9:30. Na szczęscie restauracja hotelowa zachowała się profesjonalnie i nie egzekwowała górnej granicy wydawania posiłku, zatem po ważeniu na śniadanie poszli już wszyscy. Bez wyjątków.