Zgrupowanie Reprezentacji Polski przed ME - cz. 2

Zgrupowanie w Spale powoli dobiega końca. Już we wtorek, wczesnym porankiem, wylatujemy z warszawskiego Okęcia do Tampere by po raz kolejny bronić wielu tytułów mistrzowskich. Po raz dwudziesty czwarty mamy szansę zostać najlepszym państwem mistrzostw.

Dla większości ekipy ta ostatnia noc spędzona w COSie, będzie bardzo krótka. Dwie, z trzech grup lecących niezależnie od siebie na ME wyjedzie ze Spały na lotnisko w Warszawie o godzinie 1.30 w nocy. Nasi reprezentanci niczym żołnierze Generała Stanisława Sosabowskiego w 1944 roku podczas operacji „Market-Garden” będą lądować w trzech rzutach.

Desant w przypadku Polskiej Drużyny Narodowej nastąpi z trzech różnych kierunków: Monachium, Kopenhagi i bezpośredni z Warszawy do Helsinek. Trochę czasu minie nim na miejscu w Tampere zameldują się wszyscy uczestnicy akcji ME-2016. Ostatnia grupa ze sztabem dowodzenia startuje dopiero o godzinie 13.05 z Warszawy. Do tego czasu dwie pierwsze ekipy przygotują przyczółek i zabezpieczą teren, aż do chwili przyjazdu dowództwa.

Wtorek 26.04.2016r. będzie dniem aklimatyzacji dla naszej drużyny. W środę od 9.00 rozpocznie się waga. Po południu odprawa trenerów. W międzyczasie będzie rozruch, którego zadaniem będzie przypomnienia mięśniom o podstawowym celu przyjazdu do Finlandii. Od czwartku, czterodniowy maraton startowy. Szczególnie wyczerpujący dla tych wszechstronnych, co to potrafią powalczyć, zrobić układ a jeszcze na dodatek skoczyć czy rozbić kilka desek. Ciężki okres dla trenerów, którzy biegiem będą poruszać się miedzy planszami, wyposażeni w lateksowe rękawiczki, które w myśl nowych zapisów regulaminu, umożliwiają sekundantom przeprowadzenie drobnych zabiegów chirurgicznych przy planszy.

A na razie trzeba życzyć wszystkim szczęśliwej podróży i spokojnego lotu do Finlandii.

 

Poniżej obszerna fotorelacja z ostatnich dni zgrupowania, autorstwa trenera Jarosława Suski. Miłym akcentem zgrupowania było podarowanie koszulek naszym zawodnikom przez firmę Surge Polonia.