Zgrupowanie kadry - wtorek

Mistrzostwa Świata Taekwon-do w Dublinie, 1144 zawodników z 59 państw.

Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Dublinie, zapisują się jako kolejne rekordowe pod względem frekwencji zawodników oraz państw, których reprezentanci będą brali udział w rywalizacji sportowej. Co prawda suma wszystkich uczestników na poprzednim Championacie w Jesolo (2015), była większa. Jednak tam liczbę „robili” tzw. suporterzy. Olbrzymi wpływ na duże zainteresowanie publiczności Mistrzostwami 2015, miało miejsce i czas rozgrywania zawodów. Jesolo, kurort nad morzem i położone w pobliżu Wenecji, stanowi interesujące miejsce pod względem turystycznym i wypoczynkowym.

Nasza reprezentacja we Włoszech liczyła 67 zawodniczek i zawodników, teraz mamy 64 startujących. W porównaniu z rokiem 2015 bardzo mocno zmienił się skład osobowy naszej kadry. Z poprzedniej ekipy seniorów do Dublina pojedzie 21 osób, plus pięciu zawodników, którzy startowali w Jesolo jako juniorzy i przeszli do starszej grupy wiekowej. W kadrze juniorskiej tylko trzy osoby będą mogły chwalić się dwukrotnym udziałem w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tak więc dla 55% naszych zawodników jadących do Irlandii, udział w Championacie Globu będzie debiutem.

Teraz jednak całą uwagę zarówno weterani jak i debiutanci kierują na trening, aby solidnie przygotować się do startu. Czego dowodem jest galeria, która dokumentuje pracę naszej kadry w COS Spała.