Trzeci dzień Mistrzostw, mamy drugie złoto

Piątek – trzeci dzień Mistrzostw Świata, mamy kolejne złoto.

 

Powinienem napisać, że Paweł Dziewisz ma złoto w walkach juniorów do 68kg. Oraz jego trener klubowy Mistrz Adam Alenowicz VII Dan. Ale w związku z faktem, że Paweł pracuje dla dobra całej drużyny. To mamy drugi złoty medal na tych Mistrzostwach.

A nie było łatwo. Trzeba było borykać się z niepamięcią sędziów. Koszt terapii przypominającej 100 euro i to bez efektów związanych z poprawą. Ale ostatecznie sukces osiągnięty. Szkoda chłopaków, którzy odpadli przed strefą medalową. Byli blisko, niestety z różnych przyczyn na podium nie było dane im wejść. Warto podkreślić, że wyniki jakie osiągamy są od początku, do końca wyłącznie dziełem rąk i nóg naszych podopiecznych. Nie mamy wsparcia sędziowskiego. Jedyna sędzina Joanna Lipa, prowadzi walki w planszy. No chyba, że jest pojedynek Polaka to wtedy ma chwilę wolnego. A potem wraca do roboty.

W dniu dzisiejszym rozgrywana była konkurencja testów siły juniorek. Tutaj Zuzia Tomczyk po rozbiciu kompletu desek, brała udział w bezpośrednim pojedynku o złoto. Jednak dwie dechy na sonkal w dogrywce to było trochę za dużo.

Jutro walczy jedna kategoria seniorek, wszystkie kategorie seniorów. Walki drużynowe, drużynowe techniki specjalne i drużynowe testy siły juniorów i juniorek.