Podsumowanie Mistrzostw Świata 2017

Polska Reprezentacja Narodowa na piątym miejscu w generalnej klasyfikacji państw w Mistrzostwach Świata Taekwon-do Juniorów i Seniorów w Irlandii.

 

Zakończyła się rywalizacja w Dublinie nasza kadra uplasowała się na piątym miejscu zdobywając 4 złote, 8 srebrnych i 14 brązowych medali. W klasyfikacji seniorów mamy czwartą lokatę 2/6/6, w juniorach piątą 2/2/8. Drużyna seniorek została najlepszą drużyną mistrzostw 1/1/1, a Anna Dąbrowska najlepszą zawodniczką zdobywając dwa medale: złoto i brąz.

W ostatnim dniu rywalizacji nasz dorobek medalowy zwiększył się o złoty medal w technikach specjalnych seniorek. Srebrne medale seniorek w walkach, oraz seniorów i juniorów w testach siły. Jeden brązowy medal w testach siły seniorek.

W trakcie trwania finałów walk drużynowych oraz podczas dekoracji, towarzyszył nam Wicekonsul Ambasady RP w Dublinie Pan Tomasz Orczyk. Na zakończenie wizyty, Pan Wicekonsul podziękował wszystkim zawodnikom i trenerem za godne reprezentowanie kraju zagranicą.

Po zakończeniu zawodów, w hotelu na odprawie podsumowującej start, odbyła się miła uroczystość. Łukasz Sudak, który podczas Mistrzostw pełnił podwójną rolę trenera i zawodnika. Ogłosił oficjalne zakończenie kariery sportowej w kadrze. Łukasz podziękował wszystkim, za 20 lat wspólnej walki o dobre imię Polskiego Taekwon-do. Pierwszy jego start w reprezentacji miał miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Warszawie w 1997 roku.

Przed nami jeszcze lot do Polski, mam nadzieje, że warunki pogodowe pozwolą na punktualny start samolotu z Dublina.