Sobota - mamy złoto

Wstaliśmy z kolan, tak można powiedzieć po czwartym dniu zawodów.

 

Mamy cztery złote medale, trzy zdobyły juniorki w walkach: Oliwia Podwysocka – 45kg, Patrycja Piętak – 50kg, i Zuzanna Gadzała - 60kg oraz juniorzy w układach drużynowych. Srebrne medale: Mateusz Mróz – plus 85kg, drużyna seniorów w układach i technikach specjalnych, seniorki w technikach specjalnych. Brązowe medale: Monika Nyrć – plus 65kg, Kamila Kasprzak - 65kg, drużyna seniorek w układach, Karol Łuniewski - 75kg , Mateusz Domurad – 56kg, drużyna juniorów technikach specjalnych.

Pozostali kadrowicze walczący w dniu dzisiejszym, często po dwóch czy trzech wygranych pojedynkach nadal byli poza strefą medalową. Dużo dynamicznych pojedynków, z trudnymi przeciwnikami pokazało, że nasi podopieczni potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach taktycznych. Szczególnie cieszy dobra postawa młodszej grupy wiekowej, bo to oni stanowią bezpośrednie zaplecze dla kadry seniorów.

To był ciężki dzień również dla trenerów, gdyż od godziny 9.00 do 19.00 ( z przerwą obiadową), piątka szkoleniowców biegała od planszy do planszy. Dodatkowo wspierali nas na matach jako sekundanci najbardziej doświadczeni zawodnicy. Od pewnego czasu seniorzy z największym stażem mają podwójne identyfikatory jako startujący i jako trenerzy. Tylko dzięki zastosowaniu takiego zabiegu możemy ogarnąć dziewięć plansz i 67 sportowców.

Tak więc wyniki osiągane przez naszą reprezentację, są przede wszystkim efektem pracy trenerów klubowych. Gdzie na końcu procesu umownie  nazwanego zdobyciem medalu Mistrzostw Świata  jest spora ekipa, która pracuje bezpośrednio przy planszach mistrzostw. Koleżanki i koledzy, którzy kontrolują i informują trenerów o tym, że ktoś za chwilę będzie walczył. Biegają po sprzęt, czy wyposażenie, które musi być wymienione, bo sędzia uznał, że pas powinien być zgodny z regulaminem. Albo oklejają  taśmami i umozliwiają dzięki temu dalszy udział w rywalizacji.

Dopiero wieczorem po kolacji jest chwila wytchnienia, choć nie dla wszystkich. Są tacy, którzy czują się w obowiązku by o wydarzeniach jakie miały miejsce w ciągu dnia poinformować tych najbardziej zainteresowanych.

Zdjęcia wykonane zostały przez Kasię Ciężką i Mariannę Karczmarczyk.