Mistrzostwa Świata w Argentynie - 2009r.

Pierwszy trening

15 listopada w Stroniu Śląskim rozpoczęło się zgrupowanie Reprezentacji Juniorek i Seniorek Taekwon-do przed Mistrzostwami Świata w Argentynie. W chwili obecnej na zgrupowanie zgłosiło się 14 zawodniczek. Po pierwszym treningu, który miał charakter ogólny z elementami poruszania i dużą dawką ćwiczeniń rozciągających, kolejne zajęcia były już bardzo specjalistyczne. Obejmowały elementy walki, a na zakończenie treningu zawodniczki biorące udział w konkurencji układów drużynowych przypominały sobie choreografię poszczególnych form. Warunki zakwaterowania i wyżywienia jak zwykle bez zastrzeżeń. Pogoda dopisuje. Nie pozostaje więc nic inego jak cieżko pracować na treningu. Pozdrawiam!

Trzeci dzień w Stroniu Śląskim

Kolejny dzień przygotowań do M.Ś. to przede wszystkim doskonalenie elementów walki. Dziewczyny trenowały umiejętność ponawiania ataku oraz kontratak w drugie tempo. Widać już pierwsze oznaki zmęczenia, ale jest to charakterystyczne dla trzeciego dnia zgrupowania. Poniżej krótki film z treningu.

Doskonalenie układów drużynowych

Kolejny dzień zgrupowania. Poranny trening zgodnie z planem obejmuje zagadnienia dotyczące walki. Wieczorny - głównie układy i konkurencje techniczne. Na pierwszych zajęciach pojawiło się więcej elementów taktyki, umiejętności zachowania i skutecznego działania w różnych rodzajach walki (w ataku i w obronie). Cały czas trwa praca nad zbornością ruchową, łączeniem technik w ataku i z odejściem. Nie zaniedbujemy konkurencji technicznych. Aranżacje układów są już gotowe. Juniorki i seniorki podczas wieczornego treningu pracują nad płynnością wykonania tzw. "rozsypek". Zawodniczki startujące w testach siły i technikach specjalnych wykorzystując piłki lekarskie i tarcze doskonalą technikę i siłę uderzeń. Podobnie jak kadra męska, dbamy o pozytywnego ducha w zespole. Zawodniczki ze złotej drużyny w ramach "podniesienia morale" trenerom na drzwiach apartamentów, w których mieszkamy, umieściły patriotyczne zdjęcia "odważnych" kobiet. Działania "Złotek" odniosły oczekiwany skutek. Na koniec parę zdjęć oraz film.

Juniorki

Znamy wszyscy twarze zawodniczek "Złotej drużyny". Przyszedł teraz czas na prezentacje drużyny juniorek, które razem ze swoimi utytułowanymi koleżankami przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Argentynie.

Wyjazd coraz bliżej

Do wyjazdu pozostały 3 dni. Podczas porannego treningu bardzo intensywnie doskonaliliśmy elementy walki. W trakcie kolejnych czterech zajęć przed wyjazdem do Argentyny będziemy skupiać się na doskonaleniu konkurencji technicznych. Postanowiliśmy dzisiaj przedstawić Wam miejsce, w którym przygotowujemy się do Mistrzostw. Stronie Śląskie, mała miejscowość leżąca około 30 km od Kłodzka, kiedyś znana z produkcji kryształów. W chwili obecnej głównym atutem miasteczka jest turystyka i Taekwon-do. Dlaczego Taekwon-do? Ponieważ od 1996 roku kolejne roczniki juniorów i seniorów, a od 2006 juniorek i seniorek, przygotowują się w tym miejscu do najważniejszych imprez sportowych TKD w Europie i na Świecie. Życie kadrowiczów w Stroniu zamyka się pomiędzy halą Centrum Sportu i Rekreacji a Dworkiem Galosa. Ten ostatni od 8 lat jest dla nich domem na czas zgrupowań. W trakcie pobytu na obozach, prócz bezpośredniego przygotowania do startu, znajdujemy czas na inne atrakcje np. turystyczne, związane z poznaniem miejsca, w którym przychodzi nam spędzać około 1,5 do 2 miesięcy w roku. Wycieczki do huty szkła kryształowego, jaskini niedźwiedziej, twierdzy Kłodzkiej czy Złotego Stoku (kopania i park linowy) - to niektóre z atrakcji. Należy wspomnieć, że Stronie Śląskie to miejsce gdzie od wielu lat szkoli się kadra województwa Dolnośląskiego Taekwon-do.

Ostatnia relacja z obozu

Witam w ostatniej relacji ze Stronia Śląskiego. Wszyscy jesteśmy już spakowani, bowiem jutro o godzinie 5 rano wyjeżdżamy na lotnisko, gdzie o 13:35 mamy samolot do Rzymu. Stamtąd o 21:50 wylecimy do Buenos Aires. O godzinie 7:50 czasu lokalnego zameldujemy się na argentyńskim lotnisku. Tam czekają nas jeszcze 4 godziny jazdy autobusem do Mar Del Platy. Dziękuję wszystkim, którzy śledzili moją relację z obozu. We wtorek pojawi się pierwsza relacja z Argentyny. Zapraszam do czytania! Na koniec jeszcze film i ostatnia porcja zdjęć.