Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii - 2011r.

Zapowiedź XVII Mistrzostw Świata

Składy ustalone, rejestracja zawodników zamknięta, bilety zabukowane - za kilkanaście dni rozpocznie się najważniejsza w tym roku impreza Taekwon-do. Tym razem Mistrzostwa odbędą się w najbardziej wysuniętej na południe stolicy świata - Wellington. Rozpoczyna się także trzecia, jeszcze lepsza, odsłona cyklu "Okiem trenera". Zapraszamy do częstego zaglądania na stronę oraz komentowania i oceniania dodawanych informacji.

Pierwszy trening

23.02.2011r. – środa, jesteśmy po porannym treningu. Podstawowe pytanie brzmiało, czy nasi reprezentanci odrobili zadanie domowe i czy przygotowania w klubie przed wyjazdem do Spały  były intensywne.  Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny na to pytanie. Potrzebujemy jeszcze 3-4  treningów. Od pierwszych zajęć  realizujemy program  stanowiący bezpośrednie przygotowanie do startu w Nowej Zelandii włącznie z ustawieniem  drużynówek w konkurencji układów. W sali, w której trenujemy jest ciepło, a zawodniczkom i zawodnikom nawet  gorąco. Pogoda przyjemna. Jest słonecznie,  ale  temperatura w granicach -10°C, więc trzeba uważać  po wyjściu z sali po treningu. W rozwinięciu mała porcja zdjęć.

Nie tylko praktyka

Czwartek, po śniadaniu przed porannym treningiem odbyły się zajęcia teoretyczne dotyczące przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata w Nowej Zelandii. Poruszano wiele tematów. Dotyczyły one między innymi  interpretacji zamian w przepisach ITF odnośnie  rozgrywania części konkurencji sportowych. Przygotowanie do wyjazdu, dozwolone zabezpieczenie farmakologiczne, wyposażenie w sprzęt  i ochraniacze. Zawodniczki zostały poinformowane o restrykcyjnych przepisach celnych  dotyczących podróży do Nowej Zelandii.  Dyskutowaliśmy o zaletach treningu wyobrażeniowego (wizualizacja), który umożliwia  lepsze przygotowanie do zawodów poprzez umiejętne wyobrażenie  siebie w sytuacji startowej.  Wizualizacja stwarza poczucie wirtualnego doświadczenia, na sytuacje,  które mogą zaskoczyć zawodnika oraz wpływa korzystnie na zmniejszenie lęku i napięcia. Dokumentacja fotograficzna w rozwinięciu.

Motywacja

Czwartek, godzina 15.00, jesteśmy po trzecim treningu i można już zaobserwować spadek poziomu „żywotności” części z naszych kadrowiczów. Mam nadzieje, że to chwilowy kryzys  i dalsze dni przyniosą systematyczny wzrost formy. Staramy się utrzymać odpowiedni poziom motywacji przedstartowej. Z tym też bywa różnie. Dotyczy to w szczególności najmłodszego pokolenia reprezentantów. Trzeba sobie uświadomić, że to nie jest szkolna wycieczka do egzotycznego kraju, tylko wyprawa na wojnę. Decyzja o przyjęciu powołania do kadry na Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii to przyjęcie zobowiązania do reprezentowania całego polskiego Taekwon-do. To odpowiedzialność za środki finansowe, które są wyłożone na przygotowanie i udział w tych zawodach. Kilka zdjęć z porannego treningu można zobaczyć klikajkac więcej.